Nowa galeria w Dąbrówce

2009-01-06 15:25
Galeria Dąbrówka
Autor: ARW IMAGE Public Relations

W rejonie ulicy Poznańskiej i Komornickiej, na osiedlu Księżnej Dąbrówki powstanie w przyszłym roku jednokondygnacyjna galeria handlowa. Inwestorem zarówno osiedla jak i galerii jest Nickel Development.

Budynek zaprojektowany został w układzie prostokątnym, ze ściętym narożnikiem elewacji frontowej. Dłuższą elewacją przylegać będzie do ul. Poznańskiej. Elewacja frontowa - z przeszklonym wejściem głównym - skierowana będzie w stronę ul. Komornickiej.
W centrum o powierzchni 3000 m2 zostanie wydzielona część restauracyjno - kawiarniania oraz powierzchnia przeznaczona na lokalizację supermarketu – około 1700 m2.

"Centrum handlowe będzie na tyle kameralne, aby nie zburzyć harmonijnej koncepcji osiedla Księżnej Dąbrówki. Natomiast znacznie ułatwi życie jego mieszkańcom" – zapewnia Agnieszka Węgrowska z Nickel Development.

Na przyległym do galerii placu wydzielono 170 miejsc parkingowych, w tym w sąsiedztwie wejść zaprojektowano miejsca przeznaczone dla osób niepełnosprawnych. Projekt uzupełniać będzie zieleń, która zajmie 30% działki, uczyni to miejsce bardziej przyjaznym i poprawi odbiór otoczenia.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej