Nowa fabryka firmy Ceramica Marconi

2007-05-22 19:19

Grupa Polcolorit S.A. wybudowała fabrykę płytek ceramicznych za 72 mln zł w Piechowicach na terenie Kamiennogórskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości. Docelowo zatrudnienie znajdzie 125 osób.

Po 11. miesiącach budowy ruszyła produkcja w najnowszym zakładzie spółki Ceramica Marconi zależnej w 100% od notowanego na warszawskim parkiecie Polcoloritu S.A.
Generalnym wykonawcą budowy fabryki wraz z niezbędną infrastrukturą, obejmującą drogi dojazdowe, place składowe wraz z ich oświetleniem, był BUDIMEX DROMEX SA Oddział Zachodni w Poznaniu. - Tempo budowania fabryki było rekordowe. Włoscy dostawcy maszyn, którzy nas odwiedzali nie mogli się nadziwić, że tak szybko ją postawiliśmy. Byłoby jeszcze szybciej, gdyby nie ubiegłoroczna "mokra" wiosna i lato, które trochę spowolniły praca ziemne - wspomina Prezes Polcolorit S.A. Barbara Urbaniak-Marconi. Kontrakt budowlany opiewał na kwotę rzędu 50 mln zł.

Nowa fabryka Ceramica Marconi posiada zdolności produkcyjne 2,25 mln m2 gresowych płytek ceramicznych rocznie i 440 ton granulatu dziennie. Zatrudnia 65 osób (docelowo 125 pracowników). Zakład specjalizuje się w produkcji gresowych płytek ceramicznych. Wyroby sygnowane marką Ceramica Marconi mają zaspokoić gusta najbardziej wymagających klientów. Początkowo Ceramica Marconi produkować będzie kolekcje płytek gresowych o rzadko spotykanym na rynku wymiarze
45 x 45 cm. Docelowo produkcja obejmie gres o wymiarach do 60 x 60 cm. W Ceramice Marconi znajduje się również instalacja do produkcji granulatu - podstawowego surowca do produkcji płytek ceramicznych, co pozwoli firmie uniezależnić się od zewnętrznych dostawców i uzyskać oszczędności rzędu 5 mln zł średniorocznie.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej