Niezwykła fasada wrocławskiej inwestycji

2008-06-19 10:58
Hubska Centre
Autor: brak danych

We Wrocławiu w Śródmieściu Południowym powstanie Hubska Centre. Będzie to obiekt mieszkalno-biurowy. Jego cechą charakterystyczną jest niezwykła forma architektoniczna.

Obszar na którym ma powstać Hubska Centre położony jest w bliskim sąsiedztwie zabytkowych obiektów przemysłowych. Nowy obiekt zapełni lukę w kamienicy na ulicy Hubskiej.
Projektanci z pracowni architektonicznej pro-Art Konopka pomysł na projekt zaczerpnęli ze stylu secesyjnego, który charakteryzowały ornamenty roślinne i swobodne układy kompozycyjne. Na części elewacji znajduje się atrium z zielenią, podkreślone zastosowaniem stalowo-drewnianej konstrukcji. Takie rozwiązanie podkreśli biurowy charakter tego fragmentu budynku oraz zapewni izolację przed hałasem.

Elewacja frontowa obiektu ma podkreślony gzyms na wysokości 20 metrów i delikatnie wycofaną ostatnia kondygnację. Zabudowa wewnątrz działki pełni funkcję mieszkalną z usługami na parterze. Jej wysokość wynosi siedem kondygnacji. Wzdłuż elewacji północnej, południowej i wschodniej budynku prawdopodobnie powstaną pasaże handlowe dostępne dla klientów z zewnątrz.
W Hubska Centre będzie 57 mieszkań, blisko 4 000 m2 nowoczesnej powierzchni biurowej oraz prawie 1 000 m2 lokali usługowych. Biura i lokale bedą posiadały m.in. system podnoszenia podłóg, podwieszane sufity z oświetleniem, klimatyzację, nowoczesne windy oraz odpowiednią liczbę miejsc parkingowych w trzypoziomoym parkingu podziemnym.
Wszystkie pomieszczenia zostaną sprzedane, a nie jak w większości przypadków przeznaczone pod wynajem. Cena lokali biurowych i usługowych zawiera się w przedzialne 10 - 11 000 złotych netto. Mieszkania kosztują 8,5 - 11 000 złotych netto. Plany zakładają powstanie wewnętrznego dziedzińca oraz tarasów zieleni zlokalizowanych na dachach. W sumie w Hubska Centre będzie 30% terenów zieleni rekreacyjnej.
Ukończenie inwestycji planowane jest na II/III kwartał 2010 roku.

marzec 2008

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej