Nietypowe hotele na świecie. Hotel YOtel w Nowym Jorku w udoskonalonej odsłonie

2013-05-27 13:51
Hotel_Yotel_w Nowym Jorku
Autor: YOtel

Do grona nietypowych hoteli na świecie należy zaliczyć międzynarodową sieć YOtel. YOtel to prawdziwie nowoczesna formuła hotelowa. Hotele tego typu znajdują się głównie na lotniskach, jednak hotel YOtel w Nowym Jorku zlokalizowany jest w samym sercu miasta, w pobliżu Times Square. Największą ciekawostką i atrakcją hotelu YOtel jest robot o nazwie Yobot, któremu goście oddają bagaże do przechowania. Pokoje hotelowe w nowojorskim YOtelu zostały zaprojektowane przez Rockwell Group and Softroom.

Nietypowe hotele na świecie: międzynarodowa sieć hotelowa YOtel

W 2002 roku Simon Woodroffe, właściciel YO! Company, stworzył nowoczesną angielską formułę hotelową YOtel. Po powrocie z Japonii zachwycił się małymi, kabinowymi hotelami, które można wynająć na godziny.
YOtele znajdują się na lotniskach i służą do krótkich odpoczynków w nocy, np. pomiędzy przesiadką a wczesnym wylotem. Hotel w Nowym Jorku to jednak zupełnie nowa odsłona tej formuły. Różni się od obiektów lotniskowych wielkością przestrzeni noclegowych, wyposażeniem i udogodnieniami. 669 pokojów, każdy o powierzchni 16 mkw., zostało zaprojektowanych przez Rockwell Group and Softroom.
YOtele nie mają recepcji – turyści meldują się tu za pomocą stojących w głównym holu elektronicznych kiosków. Po wpisaniu numeru rezerwacji otrzymują plan piętra, a następnie wybierają pokój i odbierają elektroniczny klucz. Za usługę płaci się kartą kredytową. Największą atrakcją hotelu YOtel jest niewątpliwie Yobot, czyli robot, któremu oddaje się bagaże do przechowania. Urządzenie stworzyła marka T-Tech, we współpracy z Tumi, producentem toreb i walizek. W lobby YOtelu znajduje się restauracja, zaś na każdym piętrze – w specjalnie zaprojektowanych wnękach kuchennych (na wzór kuchni z pokładów samolotowych) – można zaparzyć sobie herbatę i kawę.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej