Nietypowe hotele na świecie. Hotel YOtel w Nowym Jorku w udoskonalonej odsłonie

2013-05-27 13:51
Hotel_Yotel_w Nowym Jorku
Autor: YOtel

Do grona nietypowych hoteli na świecie należy zaliczyć międzynarodową sieć YOtel. YOtel to prawdziwie nowoczesna formuła hotelowa. Hotele tego typu znajdują się głównie na lotniskach, jednak hotel YOtel w Nowym Jorku zlokalizowany jest w samym sercu miasta, w pobliżu Times Square. Największą ciekawostką i atrakcją hotelu YOtel jest robot o nazwie Yobot, któremu goście oddają bagaże do przechowania. Pokoje hotelowe w nowojorskim YOtelu zostały zaprojektowane przez Rockwell Group and Softroom.

Nietypowe hotele na świecie: międzynarodowa sieć hotelowa YOtel

W 2002 roku Simon Woodroffe, właściciel YO! Company, stworzył nowoczesną angielską formułę hotelową YOtel. Po powrocie z Japonii zachwycił się małymi, kabinowymi hotelami, które można wynająć na godziny.
YOtele znajdują się na lotniskach i służą do krótkich odpoczynków w nocy, np. pomiędzy przesiadką a wczesnym wylotem. Hotel w Nowym Jorku to jednak zupełnie nowa odsłona tej formuły. Różni się od obiektów lotniskowych wielkością przestrzeni noclegowych, wyposażeniem i udogodnieniami. 669 pokojów, każdy o powierzchni 16 mkw., zostało zaprojektowanych przez Rockwell Group and Softroom.
YOtele nie mają recepcji – turyści meldują się tu za pomocą stojących w głównym holu elektronicznych kiosków. Po wpisaniu numeru rezerwacji otrzymują plan piętra, a następnie wybierają pokój i odbierają elektroniczny klucz. Za usługę płaci się kartą kredytową. Największą atrakcją hotelu YOtel jest niewątpliwie Yobot, czyli robot, któremu oddaje się bagaże do przechowania. Urządzenie stworzyła marka T-Tech, we współpracy z Tumi, producentem toreb i walizek. W lobby YOtelu znajduje się restauracja, zaś na każdym piętrze – w specjalnie zaprojektowanych wnękach kuchennych (na wzór kuchni z pokładów samolotowych) – można zaparzyć sobie herbatę i kawę.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej