Niemiecka fabryka otwarta w Gdańsku

2007-05-22 19:22

Fabryka spółki-córki koncernu ThyssenKrupp SA ruszyła w Gdańsku. Pracuje tam już trzydzieści osób, w najbliższych tygodniach zatrudnionych ma być blisko sto kolejnych.

Firma Johann A. Krause, spółka-córka międzynarodowego koncernu ThyssenKrupp SA, oficjalnie otworzyła 6 lipca swoją fabrykę w Gdańsku. W budynkach po zlikwidowanych Zakładach Graficznych (Morena, ul. 3 Lipy) na terenie Gdańskiego Parku Naukowo-Technologicznego powstawać mają systemy montażowe, stanowiska kontrolne i specjalistyczne obrabiarki - wszystko z przeznaczeniem głównie do przemysłu samochodowego. Na razie w firmie pracuje 30 osób, przede wszystkim doświadczeni inżynierowie.

Docelowo firma ma zatrudniać aż 300 osób. W przyszłości także, w miarę rozwoju fabryki, powstać ma jej nowa siedziba - na terenach położonych w pobliżu lotniska. Zarówno Gdański Parki Naukowo-Technologiczny, jak i działki przy lotnisku zarządzane są przez Pomorską Specjalną Strefę Ekonomiczną. Dzięki funkcjonowaniu na terenie strefy niemiecka fabryka może liczyć na ulgi podatkowe.

Celem Gdańskiego Parku Naukowo - Technologicznego jest wspieranie rozwoju innowacji w województwie pomorskim. Stąd zainteresowanie firmy Johann A. Krause Polska Sp. z o.o., która działa w zakresie wysokich technologii wytwórstwa. Spółka otrzymała zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, która obejmuje park 24 lutego 2006 roku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej