Największy w regionie kompleks mieszkalno – biurowo – handlowy. Nowa inwestycja w Lublinie

2015-01-28 10:45
Nowa inwestycja w Lublinie. Wielki kompleks mieszkalno – biurowo – handlowy . Rozpoczęcie budowy już w marcu 2015.
Autor: arch. Marek Bajun i Dariusz Korzeniewski Nowa inwestycja w Lublinie. Wielki kompleks mieszkalno – biurowo – handlowy . Rozpoczęcie budowy już w marcu 2015.

W Lublinie rozpoczyna się budowa jednego z największych w Polsce Wschodniej kompleksów mieszkalno – biurowo – handlowych. Dzięki nowej inwestycji rynek nieruchomości w mieście powiększy się o kolejne 80 tys.m2 powierzchni biurowej.

Nowy kompleks mieszkalno – biurowo – handlowy ma powstać na osiedlu Helenów w dzielnicy Szerokie w Lublinie. Działka zlokalizowana jest przy drodze krajowej nr 19. Jest to teren bardzo dobrze skomunikowany z lotniskiem, dworcem PKP i wszystkimi dzielnicami miasta. Na 5 hektarach – pozostałości po dawnej zajezdni MPK w Lublinie wyrośnie wkrótce kilkanaście budynków o funkcji biurowej, handlowej i mieszkaniowej. Suma powierzchni tych obiektów ma wynieść ok. 100 tys. m2. Budowa nowej inwestycji w Lublinie może zapewnić mieszkańcom nawet do 10 tysięcy miejsc pracy. Inwestorem kompleksu jest Grupa Centrum Zana. Autorami projektu kompleksu są architekci Marek Bajun i Dariusz Korzeniewski.

Projekt zakłada 4 budynki główne, które powstaną w nowej śródmiejskiej strefie biurowo – usługowej, jako I etap nowej inwestycji. U zbiegu al. Kraśnickiej i ul. Nałęczowskiej zbudowane zostaną dwa 14-kondygnacyjne biurowce o powierzchni biurowo – usługowej 18 i 20 tys. m2, a także jeden mniejszy, 6-kondygnacyjny biurowiec oraz 7-kondygnacyjny budynek mieszkalny (każdy obiekt po 12 tys. m2). Wartość tych 4 nieruchomości to ponad 360 mln zł. Grupa Centrum Zana czeka obecnie na pozwolenia na budowę. Zgodnie z planem realizacja ma rozpocząć się w marcu 2015. Pierwsze pomieszczenia zostaną przekazane użytkownikom prawdopodobnie pod koniec 2016.

Centralną częścią kompleksu będzie zielony plac. W budynkach mieszkalnych zaprojektowano ok. 300 mieszkań o powierzchni od 36 do 108 m2. W I etapie budowy powstanie ok. 500 podziemnych miejsc parkingowych. W energooszczędnym zespole pojawią się takie materiały jak szkło, aluminium i naturalny kamień. Architekci zaproponowali m. in. trójwarstwowe szyby, które zagwarantują mniejsze zużycie energii do ogrzewania i klimatyzacji.

W ciągu kolejnych 5 lat wzdłuż alei Kraśnickiej ma powstać uzupełniająca zabudowa biurowa o wysokości 6 kondygnacji. Inwestor zamierza współpracować ze swoimi stałymi podwykonawcami, do których należy ponad 30 firm z Lublina i regionu.


Nazwa inwestycji: I etap budowy kompleksu mieszkalno – biurowo – handlowego w Lublinie
Adres inwestycji: skrzyżowanie al. Kraśnickiej i ul. Nałęczowskiej, Helenów, Lublin
Inwestor: Grupa Centrum Zana Sp. z o. o.
Autor projektu architektonicznego: arch. Marek Bajun i Dariusz Korzeniewski
Początek realizacji: marzec 2015
Planowane oddanie do użytku: I kwartał 2016
Powierzchnia użytkowa: 100 000 m2
Koszt inwestycji: 360 000 000 zł

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej