Największa inwestycja Bydgoskiego Parku Przemysłowego rozpoczęta

2010-06-02 17:26

Firma Strabag została generalnym wykonawcą inwestycji pn. "Rozbudowa infrastruktury technicznej Bydgoskiego Parku Przemysłowego". Projekt jest największym przedsięwzięciem w dotychczasowej historii BPP, a jego główny cel to poprawa atrakcyjności Bydgoszczy jako miejsca do inwestowania. 

1 czerwca, w obecności prezydenta Bydgoszczy Konstantego Dombrowicza i Przewodniczącej Rady Miasta Doroty Jakuty w siedzibie BPP nastąpiło przekazanie placu budowy wykonawcy i nadzorcom projektu. Na uroczystości – poza władzami samorządu – pojawili się przedstawiciele wykonawcy czyli spółki Strabag Sp. z o.o., firm sprawujących nadzór autorski i inwestorski – Melbudu i Bud-Inventu, udziałowcy BPP, przedsiębiorcy działający na terenie Parku. Na placu budowy nastąpiło symboliczne wbicie „pierwszej łopaty” przez prezydenta Konstantego Dombrowicza i przewodniczącego Rady Nadzorczej BPP Piotra Stachowskiego. 

W ramach inwestycji wartej 74 mln zł przewiduje się uzbrojenie części terenu BPP w nowe sieci infrastrukturalne oraz docelowe połączenie parku przemysłowego z drogą krajową S-10. Zakres rzeczowy obejmuje m.in. wybudowanie 7,3 km dróg z oświetleniem, chodnikami i ścieżkami rowerowymi, 5,7 km sieci wodociągowej z wodą pitną, 4,8 km sieci wodociągowej z wodą przemysłową, ponad 8 km kanalizacji sanitarnej, 10 km kanalizacji deszczowej, budowę przepompowni, przebudowę skrzyżowań dróg z torami kolejowymi oraz zaprojektowanie sieci cieplnej i teleinformatycznej

Projekt  jest realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013. Zakończenie inwestycji planowane jest jesienią przyszłego roku.

Wbicie łopaty pod inwestycję w BPP
Autor: mat.: UM Bydgoszcz
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej