Największa inwestycja Bydgoskiego Parku Przemysłowego rozpoczęta

2010-06-02 17:26

Firma Strabag została generalnym wykonawcą inwestycji pn. "Rozbudowa infrastruktury technicznej Bydgoskiego Parku Przemysłowego". Projekt jest największym przedsięwzięciem w dotychczasowej historii BPP, a jego główny cel to poprawa atrakcyjności Bydgoszczy jako miejsca do inwestowania. 

1 czerwca, w obecności prezydenta Bydgoszczy Konstantego Dombrowicza i Przewodniczącej Rady Miasta Doroty Jakuty w siedzibie BPP nastąpiło przekazanie placu budowy wykonawcy i nadzorcom projektu. Na uroczystości – poza władzami samorządu – pojawili się przedstawiciele wykonawcy czyli spółki Strabag Sp. z o.o., firm sprawujących nadzór autorski i inwestorski – Melbudu i Bud-Inventu, udziałowcy BPP, przedsiębiorcy działający na terenie Parku. Na placu budowy nastąpiło symboliczne wbicie „pierwszej łopaty” przez prezydenta Konstantego Dombrowicza i przewodniczącego Rady Nadzorczej BPP Piotra Stachowskiego. 

W ramach inwestycji wartej 74 mln zł przewiduje się uzbrojenie części terenu BPP w nowe sieci infrastrukturalne oraz docelowe połączenie parku przemysłowego z drogą krajową S-10. Zakres rzeczowy obejmuje m.in. wybudowanie 7,3 km dróg z oświetleniem, chodnikami i ścieżkami rowerowymi, 5,7 km sieci wodociągowej z wodą pitną, 4,8 km sieci wodociągowej z wodą przemysłową, ponad 8 km kanalizacji sanitarnej, 10 km kanalizacji deszczowej, budowę przepompowni, przebudowę skrzyżowań dróg z torami kolejowymi oraz zaprojektowanie sieci cieplnej i teleinformatycznej

Projekt  jest realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013. Zakończenie inwestycji planowane jest jesienią przyszłego roku.

Wbicie łopaty pod inwestycję w BPP
Autor: mat.: UM Bydgoszcz
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej