Mostostal Warszawa rozbuduje Park LifeScience w Krakowie

2011-03-31 16:20
Park LifeScience
Autor: materiały od: PM Group BioInkubator zgodnie z planem inwestora będzie dedykowany pod wynajem małym firmom i projektom typu start-up. Budynek o powierzchni prawie 7, 5 tys. mkw. zostanie połączony z istniejącym gmachem w poziomie podziemia.

Mostostal Warszawa wspólnie z Accioną Infraestructuras rozbuduje Jagielloński Park i Inkubator Technologii – Park LifeScience w Krakowie. Wartość kontraktu to około 65 mln zł brutto.

Docelowo, kompleks przy ulicy Bobrzyńskiego 14 tworzyć będą trzy budynki o łącznej powierzchni ok. 20 tys. m2. Park Technologiczny I (dla dużych i średnich firm), którego realizacja została zakończona w listopadzie 2008 r., Inkubator Biotechnologiczny (Bioinkubator) dla małych firm i projektów typu start-up oraz Park Technologiczny II dla dużych i średnich przedsiębiorstw.

Umowa na realizację drugiego, trwającego 20 miesięcy, etapu podpisana została 28 marca. Kontrakt powierzony konsorcjum, którego liderem jest Mostostal Warszawa obejmuje: wykonanie dwóch budynków laboratoryjno-biurowych - Bioinkubatora (budynek nr 2) i Parku technologicznego (budynek nr 3), aranżację wnętrz oraz zagospodarowanie terenu, w tym budowę dróg dojazdowych oraz miejsc postojowych.

W budynku nr 2 znajdą się m.in. pomieszczenia biurowe i sale spotkań, w budynku nr 3 oprócz wymienionych wcześniej: zaplecza laboratoriów, audytorium, sala fitness i bar winny. Oba obiekty dostosowane zostaną do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz dostępne będą przez 24 godziny na dobę z uwagi na konieczność ciągłości niektórych badań.

Celem prowadzonego przez władze Uniwersytetu Jagiellońskiego projektu jest rozwinięcie kompleksowej działalności w obszarze nauk life science, w ramach której poza wynajmem infrastruktury (laboratoriów, sal konferencyjnych, zaplecza socjalnego i technicznego), znajdzie się bogata oferta usług dodatkowych z zakresu biotechnologii, biomedycyny, biologii, chemii, farmakologii, fizyki, nanotechnologii i ochrony środowiska.

Park LifeScience
Autor: Jagiellońskie Centrum Innowacji
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej