Mokotowska Square: rewitalizacja biurowca zakończona

2011-05-13 13:49
Mokotowska Square
Autor: Mediadem Wejście do budynku biurowego Mokotowska Square

Na początku maja zakończyły się prace budowlane związane z rewitalizacją biurowca Mokotowska Square, inwestycji firmy Yareal Polska. Do obiektu zaczynają wprowadzać się pierwsi najemcy. Generalnym wykonawcą Mokotowska Square była firma RD bud, projekt architektoniczny wykonała pracownia APA Markowski. Biurowiec oferuje 10 000 mkw. powierzchni biurowej i handlowo-usługowej.

Mokotowska Square to 7-kondygnacyjny budynek biurowy klasy A. Biurowiec usytuowany jest w centrum Warszawy przy ul. Mokotowskiej 49. U zbiegu ulic Kruczej, Mokotowskiej i Pięknej, w jednej z najbardziej reprezentacyjnych części stolicy, w pobliżu ambasad, kawiarni, restauracji i życia kulturalnego. Inwestor wiernie odrestaurował historyczną fasadę budynku. Dzięki zaawansowanej technologii budowy udało się zachować strukturę i styl fasady z lat 50. Biurowiec Mokotowska Square oferuje 10 000 m2. powierzchni biurowej i handlowo-usługowej. Cechuje go wydajny układ, elastyczność aranżacji oraz niski współczynnik powierzchni wspólnej (3,62 proc.). Obiekt wyposażony jest w najnowszej generacji technologie energooszczędne. Jego atutem są usytuowane na najwyższej kondygnacji tarasy, z których roztacza się widok na panoramę Warszawy.

Generalnym wykonawcą rewitalizacji Mokotowska Square była firma RD bud sp. z o.o. Projekt architektoniczny biurowca został przygotowany przez pracownię APA Markowski.

Dane podstawowe:

  • całkowita powierzchnia biurowa (GLA): 8645 m2,
  • całkowita powierzchnia usługowo-handlowa (GLA): 1286 m2,
  • powierzchnia biurowa na kondygnacji powtarzalnej ok. 1285 m2,
  • elastyczny układ i wydajna przestrzeń z niskim współczynnikiem powierzchni wspólnych (3,62%),
  • duże okna zapewniające wysoki poziom naświetlenia budynku światłem dziennym,
  • podwieszane sufity, podniesione podłogi,
  • nowoczesny system klimatyzacji,
  • system kontroli dostępu na karty magnetyczne,
  • możliwość aranżacji piętra dla maksymalnie 4 najemców z opcją ewentualnej ekspansji.

Zakończona inwestycja nie jest pierwszym tego typu projektem realizowanym przez Yareal. Inwestor ma już na swoim koncie inne projekty biurowców w centrum stolicy - m.in. budynek Renaissance oraz Cristal Park.

- Mokotowska Square to kolejny przykład sukcesu i dalekowzrocznej strategii naszej firmy, sprawdzającej się mimo trudnych czasów kryzysu. Zaczynaliśmy realizację projektu w momencie, kiedy inny inwestorzy wstrzymywali swoje projekty. Sfinansowaliśmy Mokotowską Square w 100 procentach z własnych środków. Źródłem naszego sukcesu pozostaje wiarygodność marki, jakość realizowanych projektów oraz maksymalne zorientowanie na klienta – stwierdza Eric Dapoigny, prezes Yareal Polska. - Jakość w rozumieniu Yareal to przede wszystkim optymalne dostosowanie projektów do potrzeb przyszłych najemców oraz połączenie wysokiej klasy architektury z wydajnością. Projekt Mokotowska Square w pełni odpowiada tym kryteriom - dodaje.

- Nasza inwestycja od początku cieszy się uznaniem potencjalnych najemców - podkreśla Eric Dapoigny. Zakończyliśmy wynajem części handlowo-usługowej inwestycji. Biurowiec Mokotowska Square przyciągnął wiele luksusowych marek. Podpisaliśmy już listy intencyjne i umowy najmu na 65 proc. powierzchni biurowej - mówi prezes Yareal Polska.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej