Mini Park w Goleniowie - kompleks handlowo-usługowo-mieszkaniowy

2010-06-08 12:09
Mini Park Goleniów, Świtalski & Synowie
Autor: Świtalski & Synowie Mini Park w Goleniowie powstanie na terenie wybudowanej w latach trzydziestych mleczarni. Dzięki projektowi firmy Świtalski & Synowie, teren ten odzyska dawną świetność, za sprawą nowoczesnej architektury obiektu i jednocześnie nowej funkcji handlowo-mieszkaniowej.

W Goleniowie trwają prace przy budowie Mini Parku firmy Świtalski & Synowie. Na powierzchni prawie 16 000 m2 powstanie nowoczesny kompleks handlowo-usługowo-mieszkaniowy, który dzięki nowym funkcjom nada centrum miasta prestiżowy charakter. Część komercyjna zostanie ukończona w pierwszym kwartale 2011 roku.

W samym sercu Goleniowa, u zbiegu ulic Konstytucji 3 Maja, Dworcowej i Pułaskiego trwają prace nad inwestycją Mini Park poznańskiej firmy Świtalski & Synowie.

- Obecnie zostały zakończone prace fundamentowe i wodno-kanalizacyjne. Trwa budowa słupów konstrukcyjnych. Na początku IV kwartału planujemy ukończyć bryłę obiektu. - informuje Tomasz Jurga, członek zarządu firmy Świtalski & Synowie.

Inwestor zadba także o estetykę otoczenia kompleksu. W tym celu przebuduje ul. Krótką, a także zmodernizuje chodniki w części ul. Dworcowej. Generalnym wykonawcą obiektu jest firma PBO Anioła z Kostrzyna Wielkopolskiego, która działa na terenie całego kraju od 10 lat i wśród zrealizowanych projektów posiada obiekty komercyjne i użyteczności publicznej.

- Część komercyjna kompleksu zajmie parter i piętro, a jej powierzchnia wyniesie 4900 m2. Komercjalizacja kompleksu przebiega bardzo sprawnie. Parter został już niemal w całości wynajęty. W tej chwili jesteśmy w trakcie pozyskiwania najemców piętra. W galerii klienci znajdą sklepy znanych i popularnych najemców, m.in. operatora sieci spożywczej, sklepy z branży odzieżowej, obuwniczej, meblowej i wyposażenia wnętrz, regionalnych przedsiębiorców oraz różnorodną ofertę gastronomiczną. - mówi Tomasz Jurga. - Nasza inwestycja od początku realizowana jest w konsultacji z Urzędem Miasta, naszym celem jest ożywienie tej części Goleniowa. Mini Park wpisuje się w dalekosiężne plany renowacji centrum miasta. - dodaje.

Część mieszkalna powstanie na pozostałych dwóch kondygnacjach. Jej ukończenie planowane jest na IV kwartał 2011 roku. Do dyspozycji przyszłych mieszkańców zostanie oddanych ponad 70, jedno-, dwu- i trzypokojowych mieszkań o powierzchni od 27 do 96 m2.

- Jestem pewien, że nasze mieszkania spełnią oczekiwania osób, które cenią sobie miejski komfort - mówi Tomasz Jurga. To dobry adres dla tych, którzy chcą mieć wszystko w zasięgu ręki: galerię handlową z bogatą ofertą handlowo-usługową, położony nieopodal dworzec kolejowy i autobusowy, a także szybki dostęp do autostrady - jednym słowem infrastrukturę ułatwiającą codzienną organizację życia.

Mieszkania będą oddawane w stanie deweloperskim. Na gości galerii i mieszkańców kompleksu Mini Park czekać będzie parking oferujący 220 miejsc parkingowych.


Powstający w Goleniowie kompleks jest największą inwestycją Mini Park spośród realizowanych obecnie na terenie całego kraju. W odróżnieniu od innych tego typu projektów obiekt łączy w sobie zarówno funkcje komercyjne, jak i mieszkaniowe. Mini Park w Goleniowie wpisuje się w strategię inwestycyjną firmy Świtalski & Synowie, która zakłada wybudowanie kilkudziesięciu mini centrów handlowych i obiektów wielofunkcyjnych na terenie całego kraju. Pod koniec zeszłego roku oddano do użytku Mini Park w Kaliszu. 5 czerwca odbyło się oficjalne otwarcie galerii w Wolsztynie. Prace wykończeniowe prowadzone są także w Płocku. Ponadto inwestor realizuje projekty mieszkaniowe na terenie Wielkopolski: w Wolsztynie i Krośnie koło Mosiny.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej