Meduza w Krakowie

2008-08-08 14:23
Meduza
Autor: brak danych

Już za chwilę wzniesie się w centrum Krakowa, błyszcząca w słońcu, opalizująca fasada nowego biurowca. Powoli zaczyna on nabierać kształtów, które coraz bardziej przypominają meduzę. Rozszerzając się ku górze, budynek będzie dawał niezwykłe efekty wizualne.

Centrum biznesowe Krakowa dynamicznie się rozwija. Pod koniec bieżącego roku do użytku zostanie oddany nowy budynek biurowy - M65 Meduza. W projekcie, oprócz efektownego wyglądu, uwzględniono także komfort i funkcjonalność, a więc biurowiec zadowoli nawet najbardziej wymagających użytkowników. Jego autorami są
architekci i projektanci wnętrz GD&K Group, którzy postawili na ponadczasowość i oryginalność, jednak nie zapomnieli o szczegółach wykończenia.

 

Najbardziej charakterystyczna dla budynku jest jego fasada - wykonana ze szkła, pod wpływem promieni słonecznych będzie tworzyć opalizującą powierzchnię, zapewniającą jednocześnie izolację termiczną, a także wyciszenie wnętrza, które uzyskano dzięki ścianie kurtynowej. Eksperymenty z formą wyszły projektantom na dobre, ponieważ przy założonym nietypowym kształcie budynku, zmieszono w nim także wiele praktycznych rozwiązań.
Na 8 kondygnacjach pomieszczenia biurowe zajmą 5400 m2 (na 5900 m2 powierzchni całkowitej). Cała dziewiąta kondygnacja będzie przeznaczona na klub fitness.Dzięki najdłuższej ścianie północnej biuro nie będzie się nagrzewało przed południem, a duże okna zapewnią światło przez cały dzień.  W Meduzie będzie można skorzystać także z usług lunch baru i poszerzonych funkcji usługowych recepcji. Liczne miejsca parkingowe znajdować się będą w podziemnym garażu oraz na parkingu przed budynkiem. Zadbano także o bezpieczeństwo przyszłych pracowników biur, zapewni je 24-godzinna ochrona z centrum ochrony wyposażonym w system telewizji przemysłowej CCTV i elektroniczny system kontroli dostępu.
W popularnym obecnie stylu open space, zaprojektowane zostały piętra biurowca - typowe piętro ma ok. 515 m2, windy i części wspólne budynku, lobby wejściowe są usytuowane na jednej ze ścian (jest to trzon komunikacyjny budynku skonstruowany z żelbetowych połączonych ze sobą słupów i płyt), co ułatwia dowolną aranżację wnętrz.

 

 

Biurowiec M65 Meduza ma strategiczną lokalizację - zajmie miejsce u zbiegu ulic Mogilskiej i Cystersów, czyli w punkcie oddalonym minutę drogi od Ronda Mogilskiego. 

Generalnym wykonawcą inwestycji jest Zakład Remontowo - Budowlany MURDZA.
Prace są już w toku i przewidywalnym terminem oddania Meduzy do użytku jest grudzień 2008 roku.

lipiec 2008

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej