Lubań będzie miał centrum handlowe. Kolejna galeria handlowa INBAG budowana przez fundusz INBAP

2014-01-22 16:29

Kolejny projekt INBAG, czyli centrum handlowe typu convenience, fundusz INBAP zrealizuje w Lubaniu, w województwie dolnośląskim. Galeria handlowa powstanie na miejscu dawnego dworca PKS oraz działce przylegającej przy Placu Szarych Szeregów w centrum Lubania. Inwestor zapowiada także remont dworca.

Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych INBAP kupił dawny dworzec PKS w Lubaniu. Inwestor w ramach nowej inwestycji zapowiada wybudowanie nowej poczekalni dworca autobusowego oraz czterech nowych stanowisk przystankowych, a także, oczywiście, galerii handlowej INBAG. INBAP zapowiada w centrum handlowym nowe marki handlowe, które do tej pory nie były w Lubaniu obecne.

W tej chwili trwają prace projektowe i wybór generalnego wykonawcy galerii. Prace budowlane mają ruszyć w III kwartale 2014 roku, a planowane oddanie do użytku nowej galerii handlowej ma nastąpić wiosną 2015 roku.

Raporty firm doradczych zajmujących się rynkiem powierzchni handlowym wskazują typ galerii i centrów handlowych oferujących codzienne zakupy w dogodnej lokalizacji  jako inwestycje mające wyraźny trend wzrostowy. Trend ten ma się utrzymać również w roku 2014.

Centra handlowe wybudowane i zarządzane przez Fundusz INBAP znajdują się w Białej Podlaskiej, Skarżysku Kamiennej, Starachowicach i Tczewie. Nowe galerie INBAG realizowane obecnie są w Cieszynie, Kwidzynie, Bartoszycach i Szamotułach.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej