Lidl Wilanów. Już otwarty największy, piętrowy Lidl w Warszawie

2020-01-31 10:17
Lidl Wilanów
Autor: Lidl Polska - materiały prasowe Nowy Lidl Wilanów jest nowoczesnym budynkiem energooszczędnym

Lidl - Wilanów będzie miał już dwa dyskonty sieci. Przypomnijmy, że pierwszy wilanowski Lidl działa od stycznia 2019 przy ul. Vogla 45. Nowy Lidl jest nietypowy, wielopoziomowy, z nowoczesnymi rozwiązaniami proekologicznymi. Zobacz jaki jest nowy Lidl Wilanów.

Lidl - Wilanów może się pochwalić piętrowym Lidlem

W czwartek 30 stycznia na warszawskim Wilanowie został otwarty nietypowy dla Warszawy Lidl. Przy ul. Rzeczposoplitej powstał 3-piętrowy budynek z parkingiem na parterze, salą sprzedaży o powierzchni 1,4 tys m² na pierwszym piętrze oraz przestrzenią biurową na najwyższej kondygnacji.

Ciekawe

W całej Polsce jest już ponad 700 sklepów Lidl, z czego w Warszawie 35. Wilanowski Lidl będzie 36.

Lidl - Wilanów zyska kolejny dyskont zanim powstanie galeria

Przypomnijmy, że od kilku lat trwa batalia o to jak ma wyglądać galeria handlowa w Wilanowie. Mieszkańcom bardzo zależy na ładzie architektonicznym dzielnicy. Dlatego też architektura nowego Lidla jest nowoczesna i nietypowa dla sieci dyskontów. Jednym z założeń inwestora było odpowiednie wkomponowanie bryły budynku w istniejącą architekturę.

Lidl Wilanów
Autor: Lidl Polska - materiały prasowe W Lidlu wialnowskim sala sprzedazy będzie miała 1,4 tys. m2

Proekologiczne rozwiązania w nowym Lidlu

Nowy Lidl ogrzewany będzie z wykorzystaniem gruntowych pomp ciepła. W budynku zastosowano też odzysk ciepła ciepła z urządzeń chłodniczych czy energooszczędne oświetlenie LED. Dzięki takim rozwiązaniom obiekt będzie energooszczędny. W wilanowskim Lidlu zainstalowano też ruchome chodniki i windy.

Jak dojechać do Lidla Wilanów?

Piętrowy Lidl w dzielnicy Wilanów powstał przy ul. Rzeczposoplitej.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej