Kompleksowa rozbudowa Centrum Maximus

2008-04-18 15:29
maximus_rozbudowa
Autor: brak danych

Sybilgroup, inwestor i właściciel Centrum Handlu Hurtowego Maximus koło Nadarzyna, planuje dobudować cztery hale o łącznej powierzchni ok. 100 tys. mkw., co umocni pozycję firmy  jako największego centrum handlu hurtowego w Polsce. Otwarcie dwóch z nich zaplanowane jest na sezon jesienno-zimowy 2008/2009. W planach pozostaje wyposażenie obiektu w nowe funkcje, m.in. hotel, supermarket oraz stację benzynową.

Obecnie kompleks CHH Maximus ma 4 hale handlowe o łącznej powierzchni ok. 100 tys. m2. Portfel najemców jest zróżnicowany - sklepy zajmuje 400 polskich producentów, 200 importerów z Chin i Wietnamu oraz ok. 70 firm tureckich oferujących wyroby przemysłu lekkiego. Mają oni do dyspozycji klimatyzowane stoiska od 68-322 m2, które są strzeżone przez całą dobę.


Całkowity teren objęty inwestycją zgodnie z planem zagospodarowania wynosi 111 ha. Projekt powiększenia CHH Maximus jest efektem zainteresowania, jakie wykazały firmy z branży odzieżowej, w tym kupcy ze Stadionu Dziesięciolecia. Proces komercjalizacji już się rozpoczął. Jak mówi Avraham Herbin, dyrektor generalny Centrum: "Obserwujemy bardzo duże zainteresowanie naszym rozwojem. Wielu zainteresowanych najmem firm zwraca się do nas o powierzchnie w planowanej rozbudowie". Nowe hale o oznaczeniach E, F, G i H, przeznaczone będą głównie do handlu hurtowego. Przybędzie 2000 miejsc parkingowych. 
Kolejnym etapem inwestycji będzie budowa hotelu, obiektu typu factory outlet, całodobowego supermarketu oraz stacji benzynowej. "Wszystkie te elementy zostały ujęte w planach architektonicznych obecnie są już na etapie projektowania" - mówi Magda Galant z agencji MediaDem, reprezentującej Sybilgroup w dziedzinie PR.

Właścicielem Centrum Maximus jest konsorcjum deweloperskie Sybilgroup, specjalizujące się w inwestowaniu, rozwoju i zarządzaniu centrami handlowymi oraz centrami handlu hurtowego w Europie Środkowo-Wschodniej. Zarządcą jest Sybil Maximus sp. z o.o., należąca do Sybilgroup. Projekt rozbudowy przygotowała firma Coplan Polska, projektant m.in. modernizacji prestiżowych hoteli sieci Orbis (Grand Sopot, Grand i Novotel Warszawa) oraz kilku centrów handlowych Carrefour i Auchan. Otwarcie pierwszych hal planowane jest na przełom 2008 i 2009 r. Koszt inwestycji to kilkadziesiąt milionów euro.

kwiecień 2008

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej