Kolejne umowy najmu Panattoni Europe

2008-04-15 14:58
Panatonni
Autor: brak danych

Deweloper Panatonni Europe w zeszłym miesiącu podpisał największą w Polsce umowę najmu na 56 000 m2 w Panattoni Park Stryków. Była to umowa typu BTS - ściśle dopasowana do indywidualnych potrzeb. Są już także nowe umowy, w tym ostatnia z Inter Cars na 5 359 m2 powierzchni magazynowej i 200 m 2 powierzchni biurowej w Parku Błonie.

Od podpisania umowy najmu z firmą Leroy Merlin rozpoczął się proces komercjalizacji nowego parku dystrybucyjnego w Strykowie, niedaleko Łodzi. Panattoni Park Stryków ma dostępność do krajowych tras nr 14 (Warszawa - Łódź) i nr 71 (Zgierz - Stryków) oraz do planowanego skrzyżowania autostrad A1 oraz A2, łączących Wschodnią i Zachodnią Europę. Jak mówi Robert Dobrzycki, Regional Partner CEE Panattoni Europe: "Sposób, w jaki kształtujemy portfolio parków dystrybucyjnych jest wynikiem uważnej analizy rynku powierzchni magazynowych i rozwoju infrastruktury drogowej. Stawiamy przede wszystkim na lokalizacje umożliwiające obsługę rynku ogólnopolskiego i europejskiego, dlatego w naszej ofercie nie mogło zabraknąć Strykowa, który jest idealnym miejscem dla centrum logistycznego". Na park dystrybucyjny składać się będą trzy budynki o łącznej powierzchni 100 tys. m2. Leroy Merlin planuje zająć budynek C po ukończeniu prac, czyli wiosną 2009 roku. Ostatni etap inwestycji zostanie oddany w drugim kwartale 2009 roku.

Zakończył się natomiast proces komercjalizacji Panatonni Parku Błonie - obiekt jest wynajęty w 100%. Ostatnia umowa, podpisana 14 kwietnia 2008 roku z firmą Inter Cars SA, dotyczyła powierzchni magazynowej i biurowej.

Jak mówi Wojciech Milewski, członek zarządu Inter Cars: "(...) Jako firma dystrybucyjna z ponad 160 tysiącami pozycji w ofercie, wymagamy przede wszystkim dogodnej lokalizacji, wspartej rozwijającą się infrastruktura drogową i najnowocześniejszymi rozwiązaniami z branży składowania. Panattoni Park Błonie najlepiej spełnił kryteria, które określiliśmy szukając nowej lokalizacji".

Deweloper rozpoczął drugą fazę inwestycji, która powiększy rozmiary Parku Błonie do 46 tys. m2.

Panatonni Europe planuje także rozbudowę centrum dystrybucyjnego na Śląsku. W Mysłowicach powstaje jeden z największych parków w Polsce. Ze względu na swoją lokalizację i rozmiary (190 tys. m2), Panattoni Park Mysłowice będzie flagową inwestycją dewelopera.

Parki Panattoni Europe zostały docenione na rynku nieruchomości przemysłowych i magazynowych. 27 lutego 2008 roku park dystrybucyjny w Łodzi otrzymał nagrodę CEE Industrial & Logistics: Development of the Year 2007. Jury konkursu wyróżniło przede wszystkim koncepcję rewitalizacji opracowaną wspólnie z władzami miasta, polegającą na zagospodarowaniu nieużytków poprzemysłowych. Tereny należące wcześniej do PKP zostały przekształcone w centrum dystrybucyjne. Wymieniono skażone grunty, poprawiono infrastrukturę drogową, teren obsadzono drzewami i ozdobiono małą architekturą.

 

kwiecień 2008

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej