J.W. Construction Holding wybuduje hotel Hilton we Wrocławiu

2010-06-07 15:15
OVO
Autor: Wings Properties

J.W. Construction Holding SA zawarł umowę joint venture dotyczącą współpracy przy realizacji projektu hotelowo-apartamentowego OVO we Wrocławiu wraz z infrastrukturą towarzyszącą. W ramach inwestycji ma zostać zrealizowany między innymi hotel Hilton w standardzie 5 gwiazdek.

Umowa przewiduje, że J.W. Construction kupi od cypryjskiego Star Enterprises Limited 50 proc. udziałów Wings Properties. Wartość przedsięwzięcia szacowana jest na ponad 330 mln zł - do 22 mln euro z tej kwoty ma zapewnić J.W. Construction. 2 mln euro trafi na rachunek escrow, reszta zostanie uruchomiona po uzyskaniu przez Wings Properties finansowania zewnętrznego 60 proc. wartości robót. Po uzyskaniu finansowania zewnętrznego przez Wings Properties będą one stopniowo uruchomiane w miarę postępu prac.

- Tak jak zapowiadaliśmy, sukcesywnie wkraczamy w rynek powierzchni hotelowych i biurowo-handlowych. Wrocławska inwestycja ma stać się naszą nową wizytówką. Nabyliśmy 50% udziałów w Wings Properties, spółce która posiada prawo do realizacji bardzo lukratywnego projektu o szacowanej wartości nakładów na ok. 330 mln zł. Spółka ta poszukiwała inwestora, który dopełniłby wymagany wkład własny łącznie do 40% wartości robót. My zaś szukaliśmy projektu, w którym moglibyśmy wykorzystać nasz potencjał wykonawczy, a także takiego, który wpisywałby się w nasze port folio. W projekcie będą bowiem prócz hotelu powierzchnie handlowe, biurowe i apartamenty. To bardzo rentowny projekt i zapewne wpłynie pozytywnie na wyniki Grupy - mówi Małgorzata Szwarc-Sroka, dyrektor pionu ekonomicznego J. W. Construction.

Warunkami zawieszającymi umowę są uzyskanie przez Star Enterprise Limited zgody Banku Raiffeisen na zbycie 50 proc. udziałów Wings Properties oraz zgoda Hilton Manage na przystąpienie J.W. Construction do konsorcjum. Giełdowa firma ma ponadto zapewnić Wings Properties zawarcie umowy pożyczki na 2 mln euro w ramach kwoty pożyczek do 22 mln euro. Spełnienie tych trzech warunków powinno nastąpić w ciągu 60 dni od zawarcia umowy.

Kompleks hotelowo-apartamentowy OVO powstanie w samym centrum miasta – tuż obok Galerii Dominikańskiej oraz w bezpośrednim sąsiedztwie budynku Poczty Głównej. Został zaprojektowany przez renomowane paryskie biuro Gottesman-Szmelcman Architecture SARL. W sześciopiętrowym budynku o powierzchni 50 000 mkw., trzy piętra zostaną przeznaczone na indywidualne apartamenty, natomiast pozostałe trzy wypełnią pokoje gościnne hotelu Hilton, parking dla 250 samochodów, SPA, basen, sale konferencyjne, restauracje i przestrzenie wystawiennicze.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej