Jones Lang LaSalle i Cushmann & Wakefield skomercjalizują Forum Radunia

2012-09-04 14:45
Forum Radunia
Autor: Multi Development Poland Sp. z o.o. Realizacja inwestycji Forum Radunia przeprowadzone zostanie w dwóch etapach. Zakończenie całego przedsięwzięcia zaplanowano na 2020 r.

Spółka Multi Development Poland podpisała umowy z Jones Lang LaSalle oraz z Cushman & Wakefield na obsługę komercjalizacji centrum handlowego Forum Radunia w Gdańsku.

Forum Radunia
Autor: Multi Development Poland Sp. z o.o. Wizualizacja Forum Radunia. Inwestycja powstanie na obszarze 5,5 ha w centrum Gdańska

Forum Radunia. Inwestycja w centrum Gdańska

Forum Radunia to nazwa inwestycji, która powstanie w ścisłym centrum Gdańska. W kwietniu holenderski inwestor Multi Development Poland podpisał umowę z miastem Gdańsk na zagospodarowanie terenu Targu Rakowego i Siennego oraz przyległego obszaru nad torami kolejowymi. Teren obejmuje ponad 5 ha, na którym powstaną obiekty o różnym przeznaczeniu (obiekty kultury, handlu, rekreacji, rozrywki, biura, parkingi). Projekt zostanie zrealizowany w formule PPP. Miasto, w zamian za wniesiony grunt ma 49 proc. udziałów, pozostała część należy do spółki Multi Development, która sfinansuje inwestycję.

Inwestycja podzielona będzie na etapy. W pierwszym wybudowana zostanie płyta nad torowiskiem kolejowym, wielopoziomowy ogólnodostępny parking oraz centrum handlowe o powierzchni najmu ok. 52 tys. mkw. Istotną częścią projektu, która będzie prowadzona równolegle jest realizacja Centrum Dziedzictwa Historycznego Miasta Gdańska, przebudowa istniejącej infrastruktury technicznej i drogowej oraz budowa ulicy Nowe Podwale Grodzkie. Zakończenie pierwszego etapu przewidziano na 2015/2016 r. Drugi etap zakłada budowę kompleksu biurowego nad płytą.  Zakończenie calego przedsięwzięcia zaplanowano na 2020 r. Koncepcja inwestycji stworzona została przez wewnętrzne biuro architektoniczne T+T Design.

Roboty budowlane poprzedzą prace archeologiczne. Na wiosnę 2013 roku ma ruszyć budowa płyty nad  torowiskiem kolejowym na której stanie część inwestycji. Do połowy 2014 r. przewidziano otwarcie przystanku SKM Gdańsk Śródmieście.  

Za komercjalizację centrum handlowego Forum Radunia odpowiadać będą Jones Lang LaSalle i Cushmann & Wakefield.

- Jest nam niezmiernie miło, iż możemy współtworzyć tak wyjątkowy projekt, jakim jest Forum Radunia. Jesteśmy przekonani, że obiekt ten wniesie nową jakość na gdański i trójmiejski rynek nieruchomości handlowych oraz de facto stworzy nową przestrzeń publiczną, którą lokalna społeczność może wykorzystywać nie tylko na zakupy, ale także jako miejsce spotkań - komentuje Beatrice Mouton, Dyrektor Agencji Handlowej w Europie Środkowo-Wschodniej, Jones Lang LaSalle.

- Forum Radunia to projekt łączący funkcje komercyjne z istotną inwestycją infrastrukturalną, który zrewitalizuje i przedefiniuje ścisłe centrum Gdańska. Obiekt znacząco zmieni i urozmaici ofertę handlową regionu. To jeden z najciekawszych projektów w Europie. – mówi Marek Noetzel, Partner z firmy doradczej Cushman & Wakefield, odpowiedzialny za komercjalizację obiektu.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej