Jedno piętro wyżej

2007-05-21 15:34

Firma DTC Real Estate, właściciel warszawskich domów towarowych WARS & SAWA i JUNIOR, rozpoczęła właśnie prace nad ich nadbudową o jedną kondygnację. A właściwie dwóch. W miejsce jednego rozbieranego piętra powstaną dwa.

Pierwszy fragment od ulicy Widok już się buduje. Jest to unikalny projekt autorstwa pracowni architektonicznej Maas. Nadbudowa wygląda jak leżący biurowiec. Jest niska, ale za to bardzo długa. Dokładnie wyliczono wytrzymałość stalowej konstrukcji domów towarowych, aby uniosła jeszcze jedno piętro. Nadbudowa musi być bardzo lekka. Dlatego też ściany montowane będą na specjalnych stelażach. Trudności wiążą się również z windami. Inwestor przedłuża ich szyby, aby komunikacja między piętrami przebiegała bez problemów.

                     

Do nowej nadbudowy przeniosą się biura DTC RE oraz najemców Warsa i Sawy. Nastąpić to ma w pierwszej połowie 2007 roku. Firmy zagospodarują ok. 6 tys. mkw. powierzchni. Do decyzji najemców pozostało jeszcze ustalenie czy biura urządzić w systemie open space czy wydzielać pokoje.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej