Jak budowano ICE Kraków

2015-05-29 18:06
ice krakow budowa
Autor: dzięki uprzejmości ICE Kraków

Budowa Centrum Kongresowego ICE w Krakowie trwała 2 lata i kosztowała 356 milionów złotych. Generalnym wykonawcą tej inwestycji była firma Budimex. Centrum Kongresowe ma ponad 36 000 m2 powierzchni i zostało wybudowane w sposób pozwalający na organizację trzech różnych wydarzeń w tym samym czasie.

Sala audytoryjna ma 2000 miejsc, teatralna - 600, kameralna - 400. Dodatkowo w budynku jest ponad 500 m2 sal konferencyjnych wraz z 3-poziomowym przeszklonym foyer. Dwupoziomowy, podziemny parking pomieści 348 samochodów.

Elewację Centrum Kongresowego ICE Kraków wykonano głównie ze szkła i blachy tytanowo-cynkowej. W fasadę wkomponowano również płytki ceramiczne, których kolory nawiązują do wystroju wnętrza. Charakterystyczny falujący dach wykończony jest srebrną blachą aluminiową. Taka różnorodność materiałów elewacyjnych i ich kolorystyka ma odzwierciedlać, zgodnie z zamysłem architektów, dynamikę wnętrza i wskazywać na jego wielofunkcyjność.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej