Jagiellońskie Centrum Rozwoju Leków

2009-05-28 14:23

W jednym z budynków Parku Biotechnologicznego LifeScience w Krakowie, zlokalizowane będzie pierwsze w Polsce Centrum Rozwoju Leków. Inwestycję ma stanowić zespół nowoczesnych laboratoriów, w których prowadzone będą badania przedkliniczne leków. Projekt otrzyma 45 mln dofinansowania z funduszy unijnych.

Nowa inwestycja z zakresu biotechnologii i farmakologii zajmie ponad 500 tys. mkw. powierzchni. W projektowaniu i realizacji tego przedsięwzięcia bierze udział międzynarodowa firma architektoniczna PM Group. W ramach prac, specjaliści z PM Group opracują projekt wykonawczy, specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót, kosztorysy inwestycji oraz będą sprawować nadzór autorski. Dodatkowo zajmą się także zaprojektowaniem instalacji laboratoryjnych i wspomagających funkcjonowanie laboratoriów oraz doborem ich odpowiedniego wyposażenia.  "Prace nad powstaniem centrum już się rozpoczęły, a pierwsze badania mają szansę rozpocząć się na przełomie 2009/2010 roku" – mówi Piotr Łada, senior project manager PM Group Polska, odpowiedzialny za projekty farmaceutyczne i biofarmaceutyczne. W Centrum Rozwoju Leków  możliwe będzie prowadzenie  badań interdyscyplinarnych  poprzez integrację środowiska naukowego z różnych dziedzin w jednym miejscu i czasie. Opracowywane w centrum receptury będą mogły zostać wykorzystane do celów produkcyjnych. Strategicznym celem badań będzie koncentracja na leczeniu chorób cywilizacyjnych m.in. związanych z miażdżycą, cukrzycą i nowotworami.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej