Hotel w Kołobrzegu. Ruszyła budowa hotelu Baltic Wave w Kołobrzegu

2019-12-05 11:13 Marzena Sarniewicz
Hotel w Kołobrzebu
Autor: materiały prasowe Baltic Wave - taki będzie nowy hotel w Kołobrzegu

Hotel w Kołobrzegu Baltic Wave ma być jednym z najwyższych budynków w mieście. Właśnie ruszyła budowa na działce między ul. Kasprowicza, Kołłątaja i Kościuszki. Apartamenty w hotelu będą sprzedawane w systemie condo. Kiedy zakończy się budowa hotelu w Kołobrzegu?

Hotel Baltic Wave wyrośnie zaledwie 200 m od plaży. Budynek będzie miał aż 14 kondygnacji, a jego wysokość wyniesie prawie 50 m. Na działce pomiędzy ulicami Kasprowicza, Kołłątaja i Kościuszki ruszyły już prace budowlane.

Hotel w Kołobrzegu
Autor: materiały prasowe Hotel w Kołobrzegu Baltic Wave - wizualizacja

Hotel w Kołobrzegu Baltic Wave z panoramicznym basenem

Powierzchnia całkowita hotelu Baltic Wave wyniesie 44 367 m², a użytkowa 40 907 m². W budynku powstanie 468 apartamentów o powierzchni od 29 do 130 m². W hotelu będzie wiele udogodnień tj. kryty kompleks basenowy, strefa spa&wellness, bar i kawiarnia widokowa, restauracje i centrum konferencyjne. Jednak największą atrakcją inwestycji ma być panoramiczny basen typu infinity-edge.

Hotel w Kołobrzebu
Autor: materiały prasowe Baltic Wave - zdjecie z budowy nowego hotelu w Kołobrzegu (fot. grudzień 2019)

Baltic Wave - co słychać na budowie hotelu w Kołobrzegu?

Na nadmorskiej działce trwają już prace przygotowawcze przygotowawcze do rozpoczęcia inwestycji. Aktualnie trwają prace ziemne związane z budową kondygnacji podziemnych, na których najdzie się garaż, kryty kompleks basenowy, kręgielnia, zaplecze techniczne oraz część konferencyjna hotelu. W 70% gotowe są też obwodowe ściany kondygnacji podziemnych w systemie tzw. ścian szczelinowych.

Projektanci hotelu Baltic Wave

Za projekt architektoniczny inwestycji odpowiedzialna jest renomowana pracownia Piotr Płaskowicki & Partnerzy Architekci – laureat nagrody Property Design Awards 2018 w kategorii bryła-hotel.

System condo w hotelu Baltic Wave

Apartamenty hotelowe w kołobrzeskim hotelu Baltic Wave dostępne będą w sprzedaży w systemie condo. Już wiadomo, że największym zainteresowaniem cieszą się lokale położone na najwyższych kondygnacjach, z widokiem na morze. Apartamenty będą w przyszłości zarządzane przez profesjonalnego operatora, a ich właściciele będą mogli wybierać pomiędzy otrzymywaniem czynszu z wynajmu stałego bądź zmiennego, uzależnionego od obłożenia obiektu.

Co to jest system condo?

System condo oznacza, że duży kompleks nieruchomości, nie należy do jednego właściciela, lecz podzielony jest na poszczególne jednostki. Lokale wykupywane są na własność przez inwestorów. Ci mogą wynajmować lokal oraz korzystać ze swojej własności i z części wspólnych obiektu.

Kiedy zakończy się budowa hotelu w Kołobrzegu?

Zakończenie budowy hotelu Baltic Wave planowane jest na koniec 2021 roku.

Gdzie zostanie wybudowany hotel Baltic Wave?

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej