Hotel na EURO 2012

2009-10-28 13:29
Hotel Novotel w Łodzi
Autor: Echo Investment W łódzkim hotelu Novotel zaplanowano 160 pokoi. Obiekt zostanie udostępniony do dyspozycji gości w II kwartale 2012 r., przed rozpoczęciem mistrzostw

W Łodzi, przy ulicy Piłsudskiego spółka Echo Investment wybuduje 10-kondygnacyjny hotel. Znajdzie się w nim 160 pokoi. Obiekt zostanie uruchomiony przed EURO 2012.

Echo Investment zakończyła proces uzgadniania nowego harmonogramu inwestycji i zmian w uprzednio przygotowanej koncepcji hotelu Novotel. 16 października 2009 roku spółki Echo Investment i Orbis podpisały aneksy do wcześniej zawartej umowy o generalną realizację inwestycji. Zgodnie z nowymi zapisami Echo Investment zobowiązuje się do wybudowania – zgodnie ze standardami Grupy Accor – hotelu klasy Novotel o powierzchni wynoszącej ok. 7200 mkw. i przekazanie go inwestorowi – firmie Orbis w stanie pod klucz. Inwestycja ma zostać zrealizowana na nieruchomości posiadanej przez spółkę zależną Echo Investment, znajdującą się przy al. Piłsudskiego. Deweloper podejmie wszelkie czynności prawne, administracyjne i finansowe zmierzające do realizacji inwestycji, w tym m.in. do uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę i pozwolenia na użytkowanie dla wybudowanego hotelu.

- Cieszy nas, że realizując tę inwestycję będziemy mogli mieć istotny wkład w dwie ważne dziedziny życia Łodzi, jakimi są architektura i rozwój. Nowoczesna bryła hotelu Novotel uzupełni ciąg budynków zrealizowanych przez Echo Investment (Ibis, Silver Screen, Centrum Biznesu) i efektownie zamknie pierzeję alei Piłsudskiego. Natomiast oferta i standard marki Novotel znacząco poprawią stan łódzkiej bazy hotelowej – mówi Waldemar Lesiak – dyrektor działu projektów biurowych i hotelowych Echo Investment.

Zgodnie z przyjętym harmonogram zostaną przeprowadzone prace projektowe uwzględniające uzgodnione zmiany koncepcji. Kolejnym etapem będzie przeprowadzenie procesu administracyjnego i uzyskanie pozwolenia na budowę. Rozpoczęcie realizacji inwestycji zaplanowano na IV kwartał 2010 roku, a jej zakończenie na II kwartał 2012 r. Hotel zostanie udostępniony gościom w czerwcu, przed rozpoczęciem EURO 2012. Wartość kontraktu wynosi 45,32 mln zł.

Zmiany wprowadzone w koncepcji dotyczą rozwiązań komunikacyjnych i funkcjonalnych i nie mają wpływu ani na liczbę kondygnacji, ani na liczbę pokoi określoną w pierwotnej wersji.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej