Hotel Katowice będzie przebudowany i zmieni nazwę. Jak będzie wyglądać?

2022-12-22 10:44
Hotel Katowice będzie zmodernizowany
Autor: Marcin Twaróg collage Modernizacja Hotelu Katowice

Hotel Katowice zostanie gruntownie zmodernizowany do standardu 4-gwiazdkowego. Umowę na modernizację podpisał Mostostal Warszawa. Prace mają potrwać półtora roku, aby w czerwcu 2024, hotel mógł przyjmować gości pod zmienioną nazwą, bo znajdzie się w sieci hoteli InterContinental Group.

Hotel Katowice stojący przy Alei Korfantego w centrum Katowic od lat domagał się gruntownej przebudowy. Reprezentacyjna niegdyś bryła hotelu dzisiaj nie zachęca do odwiedzin. Podobnie jest w środku, gdzie mimo licznych zmian aranżacyjnych dominuje styl sprzed lat. Wkrótce to wszystko ma się zmienić. Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Usług Turystycznych podpisało z Mostostalem Warszawa umowę na modernizację Hotelu Katowice w Katowicach i dostosowanie obiektu do standardów i wymagań dla hoteli czterogwiazdkowych.

Hotel Katowice: modernizacja i zmiana nazwy

Zgodnie z informacją, jaką przekazał w raporcie bieżącym Mostostal Warszawa, umowa została podpisana 13 grudnia i opiewa na 130,28 mln zł. Hotel całkowicie zmieni swoje oblicze. W ciągu zaledwie półtora roku Mostostal obiecuje wymianę elewacji, dachu i tarasów, a także wszelkich urządzeń, mebli i wyposażenia hotelu. Całość modernizacji ma się zakończyć 26 czerwca 2024 roku. Dzięki wykonanym pracom hotel wreszcie stanie się w całości obiektem 4-gwiazdkowym, co pozwoli mu konkurować z innymi ekskluzywnymi hotelami tego typu w Katowicach i okolicach.

Jako, że po przebudowie hotel znajdzie się w sieci hoteli InterContinental Group, zmieni się także nazwa na voco Hotel Katowice. Tym samym będzie on pierwszym hotelem tej sieci w Polsce.

– Jesteśmy szczególnie podekscytowani możliwością wprowadzenia voco do Polski, ponieważ z powodzeniem rozwijamy tę markę na innych kluczowych rynkach na całym świecie, w tym również w Stanach Zjednoczonych i Chinach. Czas pokazał, że hotele włączone do marki voco mają bardzo dobre wyniki i nie możemy się doczekać, aż charakter marki voco zagości w Katowicach – mówi Miguel Martins, dyrektor ds. rozwoju w Europie Północnej, IHG.

Hotel Katowice zyska nowe oblicze

Pokoje gościnne hotelu voco w całym świecie charakteryzują się żywym, współczesnym wystrojem. Podobnie jest w częściach wspólnych. Hotele voco zachęcają do korzystania z tętniącego życiem baru i restauracji, by oddać się „życiu w stylu voco”. Wszystko wskazuje na to, że obecny hotel w Katowice diametralnie się zmieni. Koncepcję nowej aranżacji wnętrz zaproponowała FBT – Pracownia Architektury i Urbanistyki. Co ciekawe, jeśli dobrze się przyjrzeć, architekci postanowili zachować słynną marmurową posadzkę dolnego hotelu przy recepcji.

Tak będzie wyglądał Hotel Katowice po modernizacji

Zobacz wizualizacje

Hotel Katowice powstał w 1965 r. Na owe czasy był bardzo nowoczesny i prestiżowy. Tak wrósł w krajobraz miasta, że jest nawet wspominany w najnowszej literaturze. Hotel jest miejscem akcji książki Marta Matyszczak pt. "Morderstwo w hotelu Kattowiz".

W 2019 roku został przejęty przez Polski Holding Hotelowy. Już wtedy zapowiedziano jego generalny remont. Jednak pandemia zatrzymała te plany. Aktualnie Hotel Katowice oferuje gościom 161 pokojów w dwóch standardach: trzygwiazdkowym i dwugwiazdkowym. Po modernizacji voco Hotel Katowice ma oferować gościom 167 pokoi. Dzięki swojemu położeniu w centrum Katowic hotel jest nadal niezwykle popularnym miejscem noclegowym.

Źródło: Hotel Katowice będzie przebudowany i zmieni nazwę. Jak będzie wyglądać?
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej