Hotel francuskiej sieci B&B został otwarty w Toruniu

2010-10-14 14:07
hotel B&B, Toruń
Autor: B&B Hotel

20 października br. odbędzie się uroczysta gala z okazji otwarcia toruńskiego hotelu B&B, który jest pierwszą inwestycją tej francuskiej sieci w Polsce. Generalym wykonawcą inwestycji jest firma RD bud.

Hotel w Toruniu ma 93 komfortowe jedno- i dwuosobowe, wyciszone pokoje z łazienkami. Każdy z nich jest wyposażony w nowoczesny, płaski telewizor i bezprzewodowy dostęp do internetu. Łączna liczba dostępnych w hotelu miejsc noclegowych wynosi 186. Wydzielona jest również przestrzeń dla osób palących i niepalących, a na zmotoryzowanych Klientów czeka 31 miejsc parkingowych. Hotel jest również przyjazny dla rodzin z dziećmi oraz dla osób niepełnosprawnych. Powierzchnia użytkowa hotelu to 2500 m2.

Hotel znajduje się na skrzyżowaniu ul. Szumana i Wałów gen. Sikorskiego. Ideą marki B&B jest odejście od "pozbawionych życia sieciowych hoteli klasy ekonomicznej" i jak zapewnia dyrektor toruńskiego hotelu, Michał Rzeźnik: „toruński hotel B&B łączy w sobie zalety hotelu sieciowego z klimatem dostosowanym do miasta, w którym się znajduje.” Dodatkowe atuty to przystępna cena oraz standard usług przewyższający oczekiwania wobec hotelu klasy ekonomicznej.

hotel B&B, Toruń
Autor: Hotel B&B

20 października br. odbyła się uroczysta gala z okazji otwarcia toruńskiego hotelu B&B. Aby odzwierciedlić wystrój hotelu, jego układ i kolorystykę, które oddziałują na wszystkie pięć zmysłów gości, uczestnicy gali zostali przeniesieni do Sfery Zmysłów. Byli pobudzeni i ukojeni muzyką, kolorami, zapachami i dotykiem, a ponadto mogli delektować się wykwintnym jedzeniem i rozkoszować francuskim winem.

Podczas oficjalnej części imprezy została również wręczona nagroda dla zwycięzcy konkursu organizowanego przez hotel B&B, którego celem była promocja Torunia jako miejsca atrakcyjnego turystycznie. „Angażowanie społeczności lokalnej w życie hotelu jest podstawowym priorytetem oraz częścią polityki B&B Hotels Group” - podkreśla Krzysztof Potocki, prezes B&B w Polsce.

Generalym wykonawcą inwestycji jest firma RD bud. Projekt hotelu powstał w 2008 roku. Autorem projektu arch. Jolanta Halagarda, Pracownia Projektowa Arbapol.

hotel B&B, Toruń
Autor: B&B Hotel
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej