Hostel Warszawa. Pierwszy kapsułowy hostel w centrum Warszawy

2018-12-05 11:28
Hostel Warszawa
Autor: FB Hostel Warszawa Hostel kapsułowy powstał przy ul. Dowcip 4 w Warszawie

Warszawa ma pierwszy hostel kapsułowy. Inspiracja przyszła z Japonii. Kapsuła Hostel położony jest w ścisłym centrum Warszawy, przy ul Dowcip 4. Mieści się w kamienicy, w której powstało 114 małych pokoików - kapsuł. Zobaczcie jak wygląda hostel kapsułowy.

Na pomysł budowy hotelu kapsułowego w Warszawie wpadł Pan Adam Wawrzyński, który do niedawna pracował w dużej korporacji. Na podstawie własnych doświadczeń oraz po analizie oferty hostelowej w Polsce, właściciel stwierdził, że Warszawa potrzebuje tanich, a zarazem czystych i cichych miejsc noclegowych. To zadanie mają spełnić kapsuły.

Hostel Warszawa. Jak wyglądają kapsuły i kto może z nich korzystać?

W mini-sypialniach spać mogą zarówno kobiety, jak i i mężczyźni, turyści i biznesmeni potrzebujący odpoczynku, a także matki z dziećmi. Kapsuła ma wymiary 2 x 1 x 1 m. Teoretycznie przeznaczona jest dla jednej osoby, ale w środku zmieści się także dziecko do lat sześciu. Każda kapsuła ma system wentylacyjny, dwa gniazdka elektryczne, oświetlenie LED. Do każdego miejsca noclegowego przypisana jest szafka z kluczykiem na bagaż podręczny. W hostelu są też przestrzenie wspólne, tj szatnia, łazienki wyposażone w suszarki, prysznice i umywalki.

Hostel Warszawa - ile zapłacimy za nocleg w kapsule?

Rezerwując hostel możemy wybrać kapsułę dolną lub górną. Ponadto istnieje możliwość wyboru twardości materaca. W cenie mamy też czystą pościel, WiFi, kapcie jednorazowe. Aktualnie obowiązuje cena promocyjna to 69 zł, docelowo kapsuła ma kosztować 89 zł.

Hostel mieści się przy ul. Dowcip 4, tuż przy Krakowskim Przedmieściu, na tyłach ul. Świętokrzyskiej. Do Pałacu Kultury i Nauki jest zaledwie 1 km, a od rynku Starego Miasta ok. 2 km.

Tak wygląda hostel kapsułowy w Japonii

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej