Hiszpanie otworzyli kolejny outlet

2008-03-11 13:02
Factory
Autor: brak danych

Outlety cieszą się coraz większą popularnością wśród Polaków. Centra ze sklepami markowych firm odzieżowych, produkujących dodatki oraz artykuły gospodarstwa domowego znajdują się już w Warszawie i Wrocławiu. Kolejny obiekt powstał właśnie w Luboniu pod Poznaniem.

Hiszpański deweloper - firma Neinver - oddał do użytku pierwsze w Wielkopolsce centrum outlet. Wielkie otwarcie nastąpiło 4 września. Inwestor cały czas rozwija i ulepsza projekty i wystrój swoich obiektów. - Otwarcie nowego centrum to pierwszy krok do dalszego rozwoju naszej firmy na  polskim rynku, który dla Neinver  jest jednym z kluczowych obszarów działalności - powiedziała Barbara Topolska, dyrektor generalny firmy.

W Factory Poznań jest miejsce na 70 butików, ogółem 9700 mkw. powierzchni handlowej, której większość już została wynajęta. Outelt powstał na działce o powierzchni 4,8 ha, która znajduje się w Luboniu przy ulicy Dębieckiej. Architektura i wystrój obiektu wzorowane są na portugalskim Factory Vila do Conde i są autorstwa pracowni Pentagram Architekci. W efekcie powstał budynek ze stali, szkła i drewna. Wnętrze jest doświetlone naturalnym światłem wpadającym przez przeszklenia w stropie obiektu. Zmęczone zakupami osoby mogą odpocząć w specjalnie przygotowanych strefach wypoczynku.

Budowa poznańskiego outletu trwała 11 miesięcy, generalnym wykonawcą była firma Budimex Dromex, a za wynajem powierzchni odpowiada Cushman&Wakefield. Inwestor już teraz zapowiedział II etap tej inwestycji. W następnej fazie powstanie 5500 mkw. powierzchni handlowej z 40 butikami. Całkowity koszt przedsięwziecia wyniesie 25 mln euro.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej