Hiszpanie otworzyli kolejny outlet

2008-03-11 13:02
Factory
Autor: brak danych

Outlety cieszą się coraz większą popularnością wśród Polaków. Centra ze sklepami markowych firm odzieżowych, produkujących dodatki oraz artykuły gospodarstwa domowego znajdują się już w Warszawie i Wrocławiu. Kolejny obiekt powstał właśnie w Luboniu pod Poznaniem.

Hiszpański deweloper - firma Neinver - oddał do użytku pierwsze w Wielkopolsce centrum outlet. Wielkie otwarcie nastąpiło 4 września. Inwestor cały czas rozwija i ulepsza projekty i wystrój swoich obiektów. - Otwarcie nowego centrum to pierwszy krok do dalszego rozwoju naszej firmy na  polskim rynku, który dla Neinver  jest jednym z kluczowych obszarów działalności - powiedziała Barbara Topolska, dyrektor generalny firmy.

W Factory Poznań jest miejsce na 70 butików, ogółem 9700 mkw. powierzchni handlowej, której większość już została wynajęta. Outelt powstał na działce o powierzchni 4,8 ha, która znajduje się w Luboniu przy ulicy Dębieckiej. Architektura i wystrój obiektu wzorowane są na portugalskim Factory Vila do Conde i są autorstwa pracowni Pentagram Architekci. W efekcie powstał budynek ze stali, szkła i drewna. Wnętrze jest doświetlone naturalnym światłem wpadającym przez przeszklenia w stropie obiektu. Zmęczone zakupami osoby mogą odpocząć w specjalnie przygotowanych strefach wypoczynku.

Budowa poznańskiego outletu trwała 11 miesięcy, generalnym wykonawcą była firma Budimex Dromex, a za wynajem powierzchni odpowiada Cushman&Wakefield. Inwestor już teraz zapowiedział II etap tej inwestycji. W następnej fazie powstanie 5500 mkw. powierzchni handlowej z 40 butikami. Całkowity koszt przedsięwziecia wyniesie 25 mln euro.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej