Hilton w Warszawie

2007-05-29 16:17
Hilton
Autor: brak danych

U zbiegu ulic Grzybowskiej i Wroniej w Warszawie powstaje pierwszy w Polsce hotel Hilton. Budowa hotelu jest pierwszym etapem inwestycji, która obejmuje także budowę dwóch apartamentowców, biurowca, galerii handlowej i trzypoziomowego, podziemnego parkingu.

Kamień węgielny pod budowę hotelu wmurowano 19 października br.
Hilton przyjmie pierwszych gości już na początku 2006 roku. Na 22 kondygnacjach hotelu powstanie 313 pokoi i apartamentów biznesowych oraz apartament prezydencki. 1000 m.kw. zajmie kasyno. W hotelu będzie także również klub fitness i SPA (o łącznej powierzchni 4 tys. m.kw.), a także liczne bary, restauracje i sklepy.
W tym samym czasie nastąpi otwarcie największego Centrum Konferencyjnego w Warszawie. Zajmie ono powierzchnię 1,5 tys m.kw., (zaplecze - 2,5 tys. m.kw.). 13 w pełni wyposażonych sal spotkań Hilton Meetings przeznaczono na bardziej kameralne spotkania (do 50 osób). Centrum pozwoli na organizację nawet największych imprez międzynarodowych. Projekt został opracowany przez "Biuro Projektów Kazimierski i Ryba s.j." we współpracy z międzynarodowymi biurami projektowymi.
Generalnym wykonawcą hotelu i Centrum Konferencyjnego jest Budimex Dromex SA.
Hotel i Centrum Konferencyjne będą prowadzone przez Hilton International.
Kolejny etap budowy kompleksu rozpocznie się w marcu 2005 roku. Zaplanowana galeria handlowa połączy (na poziomie parteru) hotel z dwoma budynkami mieszkalnymi i biurowcem.
Budynki mieszkalne będą 22- piętrowe, łączna powierzchnia mieszkań (o metrażu od ok. 40 do 140 m.kw.) wyniesie 24 tys. 300 m.kw. Apartamentowce, podobnie jak budynek biurowy, są obecnie w fazie projektowania.
Budynek biurowy (powierzchnia biur to ok. 27 tys. m.kw.) będzie obiektem zamykającym cały kompleks wokół otwartego placu. Całkowita powierzchnia wszystkich budynków kompleksu wyniesie 140 tys. m.kw.
Wartość inwestycji oszacowano na 53 mln euro. Deweloperami kompleksu są firmy Stooga, Elran Real Estate, Arenson, CE oraz Dirom, działające na rynku nieruchomości w Europie i Ameryce Północnej.
O lokalizacji ekskluzywnego koimpleksu na warszawskiej Woli zadecydowała bliskość centrum i ośrodków biznesowych oraz fakt, że właśnie Wola jest jedną z naszybciej rozwijających się dzielnic w stolicy.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej