Harmony Office Center

2009-01-06 15:22
Harmony Office Center
Autor: Reynaers Polska

Na warszawskim Mokotowie, w centralnej części nowego osiedla Eko-Park, oddany do użytku został kompleks Harmony Office Center

Harmony Office Center to sześciokondygnacyjny kompleks trzech, połączonych tarasami, budynków. Obiekt o całkowitej powierzchni ponad 32 000 m2, zlokalizowany jest między ulicami Żaryna i św. Andrzeja Boboli. Zgodnie z założeniem urbanistycznym część biurowa HOC ma ciemniejszą kolorystykę niż budynki mieszkalne.

Harmony Office Center
Autor: Reynaers Polska Harmony Office Center - wejście

Dzięki smukłym 50 mm profilom nośnym, elewacja pozwala na docieranie do środka budynków maksymalnej ilości światła. Elewacje Harmony Office Center są inne z każdej strony świata. Dzielą się także na zewnętrzne − kamienno-szklane i wewnętrzne − całkowicie przeszklone. Elewacje szczytowe i boczne całego obiektu wykonano ze szkła i kamienia. Dodatkowo do wykończenia budynków użyto pionowych płyt kamiennych, lekko poprzesuwanych względem siebie w płaszczyźnie ścian. Wąskie i wysokie okna przyozdobiono ornamentem z emalii naniesionej na szkło metodą sitodruku. Pionowe podziały elewacji centrum biznesowego subtelnie wyróżniają kompleks spośród budynków mieszkalnych, w których okna najczęściej mają układ horyzontalny. Partery budynków zostały wykonane w systemie profili elewacyjnych Reynaers CW 50-HI. Systemy elewacyjne zostały zaprojektowane specjalnie dla tej inwestycji, dostarczyła je firma Reynaers Polska.
Geometria Harmony Office Center składa się z dwóch dziedzińców powstałych pomiędzy trzema budynkami kompleksu. Budynki uzupełniają oryginalne wykusze, które różnią się rozmiarem, dlatego warto zwrócić uwagę na kolorowe tafle szkła wypełniające kubiki. Kubiki wystają z gładkiej przeszklonej płaszczyzny elewacji Harmony Office Center. Ich niesymetryczne rozmieszczenie na elewacji powoduje wrażenie, że zostały one tam zamocowane w sposób niemal przypadkowy, daje to ciekawy efekt.
W przeszklonej wspólnej podstawie kompleksu trzech budynków zaplanowano sklepy, kantynę i centrum konferencyjne.Projekt tego eleganckiego budynku powstał w pracowni archotektonicznej Grupa 5 sp. z o.o. Konstrukcje przygotowała firma P.P.H.U. Aluprojekt, natomiast wykonaniem zajęła się firma SPS Construction sp. z o.o.

Harmony Office Center
Autor: Reynaers Polska Harmony Office Center - front
Harmony Office Center
Autor: Reynaers Polska
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej