Hala produkcyjna w Bytowie

2010-01-12 11:19
Biurowiec Drutex SA
Autor: DRUTEX SA

Firma Drutex SA ogłosiła rozpoczęcie budowy kolejnej hali produkcyjnej, której powierzchnia wyniesie 3000 m2. Firma zainwestuje w budowę ok. 10 mln zł.

Prace budowlane rozpoczęły się w grudniu 2009 r., oczekiwany czas zakończenia inwestycji przewidywany jest na kwiecień 2010 r.
Inwestycja powstaje na 10-hektarowej działce, której właścicielem jest Drutex SA, w Bytowie (woj. pomorskie).
Nowa hala produkcyjna będzie wyposażona w 16 linii do automatycznego, komputerowego programowania oraz szybkiego wytwarzania profili okienno-drzwiowych z PCV. Urządzenia te zapewnią firmie jeszcze bardziej efektywną produkcję profili GL System oraz umożliwią zwiększenie dotychczasowego potencjału produkcyjnego przedsiębiorstwa, zapewniając wytworzenie dodatkowych 120 ton profili na dobę.
Będzie to już druga hala firmy przeznaczona do celów produkcji profili. W pierwszej z nich funkcjonuje 12 linii produkcyjnych, wytwarzających każdego dnia do 70 ton profili PVC. Na terenie firmy znajduje się również 5 innych hal o łącznej powierzchni 30 000 m2, w których odbywa się produkcja stolarki okienno-drzwiowej z PCV, aluminium i drewna oraz produkcja rolet, fasad i szyb zespolonych, pozwalającej wytworzyć do 4500 okien dziennie.

- Rozpoczęcie budowy kolejnej hali potwierdza, że firma wciąż się rozwija i prowadzi aktywną politykę inwestycyjną. Nowa hala to dowód, że mimo obecnej trudnej sytuacji rynkowej spółka reaguje na popyt ze strony klientów w sposób coraz bardziej efektywny, zapewniając im jeszcze lepszą optymalizację procesów związanych ze sprzedażą i dystrybucją produktów. Nowa inwestycja umożliwi wzmocnienie naszej platformy biznesu i na pewno wpłynie na przyspieszenie realizacji zamówień oraz skrócenie czasu dostaw, zarówno w odniesieniu do nabywców naszych produktów z Polski, jak i zagranicy. Dzięki naszemu zaangażowaniu w rozwój firmy. Zależy nam na oferowaniu klientom produktów dostosowanych do ich potrzeb, a tym samym reagowaniu na rosnącą konkurencję rynkową w zakresie nowoczesnych technologii i innowacyjnych rozwiązań technicznych w dziedzinie stolarki otworowej. - powiedział Leszek Gierszewski, prezes Drutex SA.

Hala produkcyjna Drutex
Autor: DRUTEX SA
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej