Grupa Penty Investments planuje nową inwestycję biurową w Warszawie

2015-06-11 11:18

Grupa Penta Investments została właścicielem terenów po dawnych Zakładach Graficznych w warszawskiej dzielnicy Wola. Inwestor planuje na działce budowę nowej inwestycji biurowej. Realizacja ma się rozpocząć za dwa lata.

Nowa inwestycja biurowa na Woli. Inwestorem jest Penta Investments

Na początku 2015  Zakłady Graficzne „Dom Słowa Polskiego” złożyły ofertę w aukcji publicznej na sprzedaż nieruchomości zlokalizowanej u zbiegu ulic Pańskiej i Miedzianej w warszawskiej dzielnicy Wola. W dniu 8 czerwca grupa Penta Investments odkupiła te tereny. Inwestor ma w planach wybudowanie tu nowej inwestycji biurowej.

Biurowiec, który powstanie ma zaoferować ok. 28 tys. m2 najmu. Budynek będzie posiadał certyfikat LEED, świadczący o wysokim stopniu energooszczędności. Atutem działki jest położenie na tzw. bliskiej Woli, w niedalekiej odległości od Ronda Daszyńskiego, Śródmieścia i Ronda ONZ, w doskonałym punkcie komunikacyjnym. W II kwartale 205 wybrane zostanie biuro architektoniczne, które przygotuje koncepcję biurowca. Rozpoczęcie budowy planowane jest po uzyskaniu niezbędnych zezwoleń – czyli mniej więcej za dwa lata. Oddanie obiektu do użytku nastąpi w 2019. Szacowany koszt inwestycji wynosi około 60 mln euro.
 
Grupa inwestycyjna Penta Investments posiada już w swoim portfolio takie projekty jak: centrum biurowe Digital Park w Bratysławie o powierzchni 74 tys. m2, centrum biurowe Florentinum w Pradze o powierzchni  57 tys. m2, centrum handlowe Bory i Bory Mall w Bratysławie o powierzchni 49 tys. m2, a także m. in. 16,9 ha terenów pod inwestycje w Pradze, w tym tym budynek biurowy Aviatica o powierzchni 27 tys. m2. Oprócz tego Penta rozpoczyna właśnie realizację apartamentów mieszkalnych Waltrovka Rezidence w Pradze, oraz przygotowuje projekt nowej dzielnicy biznesowej Masaryk Station Development również w Pradze.

Nazwa inwestycji: Nowa inwestycja na terenach dawnych Zakładów Graficznych „Dom Słowa Polskiego”
Adres inwestycji: u zbiegu ulic Pańskiej i Miedzianej, Wola, Warszawa
Inwestor: Penta Investments sp. z o. o.
Autor projektu architektonicznego: w trakcie wyboru
Początek realizacji: 2017
Planowane oddanie do użytku: 2019
Powierzchnia użytkowa: ok. 28 tys. m2
Koszt inwestycji: 60 mln euro

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej