Green Towers - Skanska rozpoczyna budowę pierwszego biurowca LEED

2010-04-23 21:07
Green Towers
Autor: mat.: Euro RSCG Sensors

Skanska rozpoczyna budowę pierwszego we Wrocławiu projektu biurowego, w całości certyfikowanego w systemie LEED - Leadership in Energy and Environmental Design.

Kompleks biurowy Green Towers zostanie wzniesiony przy ulicy Strzegomskiej 36, w pobliżu międzynarodowego portu lotniczego i dworca kolejowego Wrocław Mikołajów. Będą to dwa dziesięciopiętrowe budynki o łącznej powierzchni najmu około 25 000 m kw. W dwukondygnacyjnym garażu podziemnym zaprojektowano 325 miejsc parkingowych oraz 32 naziemne miejsca postojowe.

Na parterze mieścić się będzie część usługowa, wyższe kondygnacje zaplanowano na przestrzeń biurową typu open space. Pomiędzy budynkami zaprojektowano plac  z zielenią i zagłębione w ziemi atrium, dodatkowo doświetlające niższy poziom. Elewacja budynku stworzona w stylu op-art wpłynie na wyższą efektywność energetyczną budynku.

Green Towers
Autor: mat.: Euro RSCG Sensors Najnowszy biurowiec Skanska będzie ubiegał się o uzyskanie certyfikatu ekologicznego LEED, zgodnie z którego wymogami był realizowany już na poziomie projektu i wyboru lokalizacji.

Pierwszy etap inwestycji Green Towers ma zostać ukończony do końca 2012 roku. Do użytku zostanie oddanych 12 000 m kw. powierzchni najmu.

- Widzimy rosnące zapotrzebowanie na powierzchnie w zielonych budynkach zarówno wśród przyszłych najemców, jak i inwestorów – przyznaje Nicklas Lindberg, dyrektor zarządzający Skanska Property Poland. - Inwestycja Green Towers, opracowana zgodnie z najwyższymi standardami przyjaznych dla środowiska rozwiązań, będzie ubiegała się o certyfikat LEED. Budynki charakteryzować się będą mniejszym niż okoliczne biurowce zużyciem energii związanym z ogrzewaniem, wentylacją i oświetleniem. Zredukujemy również zużycie wody. Pomiędzy budynkami zaplanowaliśmy plac z zielenią i zagłębione w ziemi atrium, dodatkowo doświetlające niższy poziom. Dzięki gruntownie przemyślanej lokalizacji Green Towers jest dobrze widoczny i zapewnia łatwy dostęp do miejskiej sieci transportu publicznego – dodaje.

Przeczytaj koniecznie: Certyfikat LEED Silver dla zielonego biura Skanska Property Poland Warszawie

Green Towers
Autor: mat.: Euro RSCG Sensors Projekt architektoniczny kompleksu biurowego Green Towers powstał w Pracowni Projektowej Maćków

Green Towers to już drugi komercyjny projekt dewelopera we Wrocławiu. Pierwszy, ukończony w 2009 roku Grunwaldzki Center, jest obecnie prawie w całości wynajęty.

- Stabilność finansowa grupy Skanska pozwoliła nam na rozpoczęcie nowego projektu biurowego bez konieczności zawierania wstępnych umów najmu. Green Towers jest drugą inwestycją Skanska we Wrocławiu, po udanej komercjalizacji biurowca Grunwaldzki Center. Decyzję o inwestowaniu po raz kolejny w tym regionie podjęliśmy ze względu na potencjał Wrocławia i jego wizerunek miasta dynamicznego i bardzo sprzyjającego inwestycjom – wyjaśnia Nicklas Lindberg.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej