Certyfikat LEED Silver dla zielonego biura Skanska Property Poland Warszawie

2010-03-24 12:47
Deloitte House
Autor: Skanska SA Deloitte House

Zielone biuro Skanska Property Poland, mieszczące się w biurowcu Deloitte House, jako pierwsze biuro firmy w Europie, zostało wyróżnione srebrnym certyfikatem LEED (Leadership in Energy and Environmental Design) za przyjazne środowisku rozwiązania użyte do wykończenia wnętrza, maksymalne wykorzystanie światła dziennego, a także za dbałość o jakość powietrza w pomieszczeniach.

Certyfikat LEED CI dla powierzchni biurowej potwierdza dbałość o zrównoważony rozwój oraz środowisko pracy Skanska Property Poland. Wyróżnienie świadczy również o wysokiej efektywności energetycznej biura i zredukowanym wykorzystaniu wody. Wdrożone rozwiązania kontrolujące jakość powietrza w pomieszczeniach - takie jak czujniki poziomu CO2 czy materiały wykończeniowe pochodzące z recyklingu oraz wykorzystanie drewna z ekologicznych upraw rekomendowanych przez PEFC (Program Uznawania Systemów Certyfikacji Leśnej) potwierdzają, że zrównoważony rozwój jest jednym z głównych celów Skanska.

- Jako odpowiedzialny deweloper, rozumiemy znaczenie zrównoważonego budownictwa. Dlatego decyzja, aby zgodnie z jego zasadami realizować inwestycje Skanska Property Poland, jest spełnieniem naszych zobowiązań wobec pracowników, przyszłych i obecnych najemców, a także lokalnych społeczności - mówi Nicklas Lindberg, dyrektor generalny Skanska Property Poland. - Jesteśmy dumni z certyfikatu LEED uzyskanego dla naszego biura. Wyróżnienie to zobowiązuje nas do dalszego ulepszania projektów firmy Skanska.

Deloitte House, usytuowany w samym sercu biznesowej dzielnicy Warszawy, został ukończony w 2009 r., jako kontynuacja kompleksu Atrium. Zlokalizowane w nim biuro firmy Skanska Property Poland już w fazie projektu było realizowane z myślą o certyfikacji LEED. Ponadto, dzięki temu, że cały biurowiec zużywa ponad 30% energii mniej niż budynek referencyjny, w 2009 r. uzyskał przyznawany przez Komisję Europejską certyfikat GreenBuilding dla zielonych inwestycji.


O LEED
LEED to zestaw kryteriów niezbędnych do certyfikacji projektów, które powstały w zgodzie w zasadami zrównoważonego rozwoju. Celem systemu jest ułatwienie tworzenia budynków zarówno o wysokich parametrach technicznych, jak i bezpiecznych dla środowiska. Biura wyróżnione certyfikatem LEED Commercial Interiors (LEED CI) promują zdrowe warunki pracy, przy jednoczesnych mniejszych kosztach utrzymania biura i zmniejszonym wpływie na środowisko naturalne.
O Deloitte House
Deloitte House (wcześniej Atrium City) to najnowsza część cieszącego się uznaniem kompleksu Atrium położonego wzdłuż Al. Jana Pawła II w Warszawie. Jest ewolucyjnym rozwinięciem architektury z wcześniejszych lat. Większa przestrzeń, wyższe kondygnacje, nowocześniejsze systemy czy efektowna elewacja z zaprojektowaną ścianą kurtynową w fasadzie frontowej, to tylko niektóre ze szczególnych cech wyróżniających Deliotte House na mapie Warszawy. W 2009 roku biurowiec, jako pierwszy w Polsce, uzyskał od Komisji Europejskiej certyfikat GreenBuilding. Obiekt zużywa 30% energii mniej niż budynki referencyjne. O Skanska Property Poland Skanska Property Poland jest, obok Skanska Property Czech Republic i Skanska Property Hungary, jedną z firm tworzących Skanska Commercial Development Europe, która koncentruje swoją działalność w głównych miastach Czech, Węgier, a od ponad 10 lat również Polski. Do tej pory deweloper wybudował osiem nieruchomości biurowych w Warszawie, w tym wyróżniony certyfikatem GreenBuilding Deloitte House oraz Grunwaldzki Center we Wrocławiu. Planowane projekty to Silesia Business Park w Katowicach oraz Strzegomska 36 we Wrocławiu, które powstaną zgodnie z zasadami zielonego budownictwa, takimi jak energooszczędność i redukcja negatywnego wpływu inwestycji na środowisko naturalne.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Czytaj więcej