Certyfikat LEED Silver dla zielonego biura Skanska Property Poland Warszawie

2010-03-24 12:47
Deloitte House
Autor: Skanska SA Deloitte House

Zielone biuro Skanska Property Poland, mieszczące się w biurowcu Deloitte House, jako pierwsze biuro firmy w Europie, zostało wyróżnione srebrnym certyfikatem LEED (Leadership in Energy and Environmental Design) za przyjazne środowisku rozwiązania użyte do wykończenia wnętrza, maksymalne wykorzystanie światła dziennego, a także za dbałość o jakość powietrza w pomieszczeniach.

Certyfikat LEED CI dla powierzchni biurowej potwierdza dbałość o zrównoważony rozwój oraz środowisko pracy Skanska Property Poland. Wyróżnienie świadczy również o wysokiej efektywności energetycznej biura i zredukowanym wykorzystaniu wody. Wdrożone rozwiązania kontrolujące jakość powietrza w pomieszczeniach - takie jak czujniki poziomu CO2 czy materiały wykończeniowe pochodzące z recyklingu oraz wykorzystanie drewna z ekologicznych upraw rekomendowanych przez PEFC (Program Uznawania Systemów Certyfikacji Leśnej) potwierdzają, że zrównoważony rozwój jest jednym z głównych celów Skanska.

- Jako odpowiedzialny deweloper, rozumiemy znaczenie zrównoważonego budownictwa. Dlatego decyzja, aby zgodnie z jego zasadami realizować inwestycje Skanska Property Poland, jest spełnieniem naszych zobowiązań wobec pracowników, przyszłych i obecnych najemców, a także lokalnych społeczności - mówi Nicklas Lindberg, dyrektor generalny Skanska Property Poland. - Jesteśmy dumni z certyfikatu LEED uzyskanego dla naszego biura. Wyróżnienie to zobowiązuje nas do dalszego ulepszania projektów firmy Skanska.

Deloitte House, usytuowany w samym sercu biznesowej dzielnicy Warszawy, został ukończony w 2009 r., jako kontynuacja kompleksu Atrium. Zlokalizowane w nim biuro firmy Skanska Property Poland już w fazie projektu było realizowane z myślą o certyfikacji LEED. Ponadto, dzięki temu, że cały biurowiec zużywa ponad 30% energii mniej niż budynek referencyjny, w 2009 r. uzyskał przyznawany przez Komisję Europejską certyfikat GreenBuilding dla zielonych inwestycji.


O LEED
LEED to zestaw kryteriów niezbędnych do certyfikacji projektów, które powstały w zgodzie w zasadami zrównoważonego rozwoju. Celem systemu jest ułatwienie tworzenia budynków zarówno o wysokich parametrach technicznych, jak i bezpiecznych dla środowiska. Biura wyróżnione certyfikatem LEED Commercial Interiors (LEED CI) promują zdrowe warunki pracy, przy jednoczesnych mniejszych kosztach utrzymania biura i zmniejszonym wpływie na środowisko naturalne.
O Deloitte House
Deloitte House (wcześniej Atrium City) to najnowsza część cieszącego się uznaniem kompleksu Atrium położonego wzdłuż Al. Jana Pawła II w Warszawie. Jest ewolucyjnym rozwinięciem architektury z wcześniejszych lat. Większa przestrzeń, wyższe kondygnacje, nowocześniejsze systemy czy efektowna elewacja z zaprojektowaną ścianą kurtynową w fasadzie frontowej, to tylko niektóre ze szczególnych cech wyróżniających Deliotte House na mapie Warszawy. W 2009 roku biurowiec, jako pierwszy w Polsce, uzyskał od Komisji Europejskiej certyfikat GreenBuilding. Obiekt zużywa 30% energii mniej niż budynki referencyjne. O Skanska Property Poland Skanska Property Poland jest, obok Skanska Property Czech Republic i Skanska Property Hungary, jedną z firm tworzących Skanska Commercial Development Europe, która koncentruje swoją działalność w głównych miastach Czech, Węgier, a od ponad 10 lat również Polski. Do tej pory deweloper wybudował osiem nieruchomości biurowych w Warszawie, w tym wyróżniony certyfikatem GreenBuilding Deloitte House oraz Grunwaldzki Center we Wrocławiu. Planowane projekty to Silesia Business Park w Katowicach oraz Strzegomska 36 we Wrocławiu, które powstaną zgodnie z zasadami zielonego budownictwa, takimi jak energooszczędność i redukcja negatywnego wpływu inwestycji na środowisko naturalne.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej