Ghelamco buduje warszawski biurowiec Senator

2011-11-04 15:38
Ghelamco buduje warszawski biurowiec Senator
Autor: Ghelamco Aktualnie w biurowcu prowadzone są prace wykończeniowe i instalacyjne

Przy ulicy Bielańskiej w Warszawie widoczne są już 4 piętra konstrukcji biurowca Senator realizowanego przez firmę Ghelamco Poland. Obecnie trwają prace związane z budową przedostatniego piętra inwestycji. Budynek biurowy powstaje w historycznej części miasta, gdzie przed laty znajdowały się ważne dla Państwa instytucje finansowe. Biurowiec zostanie ukończony w II połowie 2012 r.

Budynek biurowy Senator

Od października 2010 r. trwają prace na działce położonej w samym sercu Warszawy gdzie powstaje budynek biurowy Senator. Ukończony już został strop trzeciego piętra budynku, a na czwartym piętrze jest on wykonany na poziomie ponad 80%. W październiku rozpoczęła się również realizacja piątego piętra inwestycji, a na poziomach 0–3 trwają prace elewacyjne. W efekcie biurowiec Senator będzie liczył 6 pięter nowoczesnej powierzchni biurowej. W ramach inwestycji powstał trzypoziomowy parking z wjazdem od strony al. Solidarności, który zapewni miejsce postojowe dla ponad 330 samochodów. Aktualnie prowadzone są tam prace wykończeniowe i instalacyjne.
Widoczna jest już także bryła Senatora, która została zaprojektowana na planie dawnego Banku Polskiego. Jej elewacja zachowuje pierwotne założenia architektoniczne z 1907 r. Kontynuowane są tu m.in. poziome linie dzielące poszczególne kondygnacje budynku, a na dwóch najniższych piętrach, podobnie jak w dawnym gmachu, dominować będą duże przeszklone powierzchnie połączone z ceglastym piaskowcem, którego kolor przypomina różowo-czerwony piaskowiec z kamieniołomu w Tumlinie, pokrywający niegdyś siedzibę Banku Polskiego. Innym elementem Senatora, nawiązującym do historycznego budynku jest widoczny już charakterystyczny, kolisty narożnik zlokalizowany pomiędzy ul. Bielańską i al. Solidarności. Projekt całego biurowca został uzgodniony z Biurem Stołecznego Konserwatora Zabytków.

Projekt architektoniczny - biurowiec z XVIII wiecznym wnętrzem

Projekt biurowca Senator jest efektem współpracy belgijskiej pracowni architektonicznej Jaspers & Eyers z polskimi pracowniami AB – Projekt oraz Archiwum GB. Wszystkie nowoczesne rozwiązania zastosowane w budynku zapewnią funkcjonalne wykorzystanie powierzchni biurowej. Wnętrze biurowca będzie nawiązywało do XVIII wiecznego budynku. Atrium, którego centralna ściana poddana zostanie renowacji, odzyska oryginalny wygląd frontowej ściany Sali Kasowej, a dodatkowo zostanie umieszczona tu oryginalna tablica Banku Polskiego z 1924 r. Część podłogi w Atrium zostanie przeszklona dzięki czemu można będzie podziwiać pozostałości mennicy króla Augusta Poniatowskiego oraz tubę z aktem erekcyjnym, który w maju b.r. podpisany został przez najważniejszych przedstawicieli Belgii, dewelopera oraz władze Warszawy.

Inwestycja dostarczy na rynek 25 000 m² powierzchni biurowej klasy A.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej