Ghelamco buduje warszawski biurowiec Senator

2011-11-04 15:38
Ghelamco buduje warszawski biurowiec Senator
Autor: Ghelamco Aktualnie w biurowcu prowadzone są prace wykończeniowe i instalacyjne

Przy ulicy Bielańskiej w Warszawie widoczne są już 4 piętra konstrukcji biurowca Senator realizowanego przez firmę Ghelamco Poland. Obecnie trwają prace związane z budową przedostatniego piętra inwestycji. Budynek biurowy powstaje w historycznej części miasta, gdzie przed laty znajdowały się ważne dla Państwa instytucje finansowe. Biurowiec zostanie ukończony w II połowie 2012 r.

Budynek biurowy Senator

Od października 2010 r. trwają prace na działce położonej w samym sercu Warszawy gdzie powstaje budynek biurowy Senator. Ukończony już został strop trzeciego piętra budynku, a na czwartym piętrze jest on wykonany na poziomie ponad 80%. W październiku rozpoczęła się również realizacja piątego piętra inwestycji, a na poziomach 0–3 trwają prace elewacyjne. W efekcie biurowiec Senator będzie liczył 6 pięter nowoczesnej powierzchni biurowej. W ramach inwestycji powstał trzypoziomowy parking z wjazdem od strony al. Solidarności, który zapewni miejsce postojowe dla ponad 330 samochodów. Aktualnie prowadzone są tam prace wykończeniowe i instalacyjne.
Widoczna jest już także bryła Senatora, która została zaprojektowana na planie dawnego Banku Polskiego. Jej elewacja zachowuje pierwotne założenia architektoniczne z 1907 r. Kontynuowane są tu m.in. poziome linie dzielące poszczególne kondygnacje budynku, a na dwóch najniższych piętrach, podobnie jak w dawnym gmachu, dominować będą duże przeszklone powierzchnie połączone z ceglastym piaskowcem, którego kolor przypomina różowo-czerwony piaskowiec z kamieniołomu w Tumlinie, pokrywający niegdyś siedzibę Banku Polskiego. Innym elementem Senatora, nawiązującym do historycznego budynku jest widoczny już charakterystyczny, kolisty narożnik zlokalizowany pomiędzy ul. Bielańską i al. Solidarności. Projekt całego biurowca został uzgodniony z Biurem Stołecznego Konserwatora Zabytków.

Projekt architektoniczny - biurowiec z XVIII wiecznym wnętrzem

Projekt biurowca Senator jest efektem współpracy belgijskiej pracowni architektonicznej Jaspers & Eyers z polskimi pracowniami AB – Projekt oraz Archiwum GB. Wszystkie nowoczesne rozwiązania zastosowane w budynku zapewnią funkcjonalne wykorzystanie powierzchni biurowej. Wnętrze biurowca będzie nawiązywało do XVIII wiecznego budynku. Atrium, którego centralna ściana poddana zostanie renowacji, odzyska oryginalny wygląd frontowej ściany Sali Kasowej, a dodatkowo zostanie umieszczona tu oryginalna tablica Banku Polskiego z 1924 r. Część podłogi w Atrium zostanie przeszklona dzięki czemu można będzie podziwiać pozostałości mennicy króla Augusta Poniatowskiego oraz tubę z aktem erekcyjnym, który w maju b.r. podpisany został przez najważniejszych przedstawicieli Belgii, dewelopera oraz władze Warszawy.

Inwestycja dostarczy na rynek 25 000 m² powierzchni biurowej klasy A.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej