Gdańsk: rozpoczęła się budowa Olivia Business Center

2010-10-28 18:00
Olivia Business Centre.jpg
Autor: www.oliviabusinesscentre.pl

Rozpoczęła się budowa pierwszego budynku w kompleksie Olivia Business Centre. Inwestycja, która powstawała będzie w kilku etapach ma mieć docelowo 120 tys. mkw powierzchni biurowej w standardzie klasy A. Projekt architektoniczny opracowało biuro architektoniczne Konior&Partners. Inwestorem przedsięwzięcia jest firma TPS sp. z o.o.

Olivia Business Centre (OBC) powstaje w sąsiedztwie hali Oliwia i w pobliżu nowoczesnego kampusu uniwersyteckiego – przy głównej arterii Trójmiasta czyli al. Grunwaldzkiej. Inwestycja warta jest ok. 600 mln zł, a jej zakończenie planowane jest na 2017 rok.

Olivia Gate jest pierwszym budynkiem, który powstanie w kompleksie. Jego powierzchnia użytkowa wyniesie 18 tys. mkw., z czego 16 tys. mkw. zajmą biurą, a 2 tys. mkw. przeznaczonych zostanie na część usługową. Przygotowano 420 miejsc w parkingu podziemnym. Z drugiej strony biurowca zaprojektowano wewnętrzne atrium z fontanną, ławeczkami i zielenią. Budynek Olivia Gate zostanie oddany do użytku w trzecim kwartale 2011 roku.

Więcej informacji o inwestycji - Olivia Business Centre - nowa inwestycja w Gdańsku

Olivia Business Centre
Autor: www.oliviabusinesscentre.pl Kompleks biurowy Olivia Business Centre docelowo będzie składał się z 7 budynków biurowych
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej