Galerię handlową Glogovia zbuduje Mostostal Zabrze

2015-04-08 11:35
Park handlowy Glogovia w województwie dolnośląskim. Generalnym wykonawcą stanu surowego został Mostostal Zabrze
Autor: Q2studio Park handlowy Glogovia w województwie dolnośląskim. Generalnym wykonawcą stanu surowego został Mostostal Zabrze

Inwestor galerii handlowej Glogovia podpisał kontrakt na budowę stanu surowego nowej inwestycji w Głogowie. Generalnym wykonawcą została firma Mostostal Zabrze.

Park handlowy w Glogowie w województwie dolnośląskim

Inwestorem powstającej Galerii Glogovia jest spółka Saller Market, wchodząca w skład niemieckiej Gruppy Saller. Firma działa w sektorze nieruchomości handlowych, a jej inwestycje zlokalizowane są w 4 krajach Europy – w Niemczech, Czechach, Słowacji i w Polsce.

Umowa została zawarta pomiędzy inwestorem a konsorcjum firm Mostostal Zabrze oraz spółka uzupełniającą – Przedsiębiorstwem Instalacyjno-Montażowym KZ. Udziały każdej z firm wynoszą po 50%. Wartość kontraktu na budowę parku handlowego w Głogowie to 38,47 mln zł. Planowany termin zakończenia tego etapu nowej inwestycji to koniec września 2015.

Centrum handlowe Glogovia zlokalizowane jest przy ul. Piłsudskiego w Głogowie w województwie dolnośląskim. Po realizacji park handlowy ma zaoferować 25 tys. m2 powierzchni najmu. Parter przeznaczony będzie na 70 lokali handlowo-usługowych m. in. sklepów marek Grupy LPP takich jak Reserved, Cropp, House i Sinsay. Znaczną część nowej inwestycji zajmie również supermarket spożywczy Piotr i Paweł. Część dwupoziomowa parku handlowego będzie przeznaczona na rekreację. Znajdzie się tam m. in. rozbudowany food-court, 4-salowe kino Cinema 3D i klub fitness. Nowa inwestycja przewiduje również budowę naziemnego parkingu na ponad 800 miejsc. Autorem projektu architektonicznego jest pracownia Q2studio.

Roboty budowlane w galerii Glogovia bardzo szybko postępują. Dwie trzecie prac związanych z przygotowaniem stanu surowego zostało już zrealizowane, a harmonogram budowy został wyprzedzony o dwa tygodnie. Jeszcze w kwietniu roboty mają zostać zakończone. Rozpocznie się wówczas kolejny etap– budowa części 2-kondygnacyjnej.

Nazwa inwestycji: Galeria handlowa Głogovia
Adres inwestycji: ul. Piłsudskiego, Głogów, woj. dolnośląskie
Inwestor: Saller Polbau Sp. z o.o. Poland Projekt Delta Sp. k.
Autor projektu architektonicznego: Q2Studio
Generalny wykonawca: Mostostal Zabrze GPB SA, spółka Przedsiębiorstwo Instalacyjno-Montażowe KZ
Początek realizacji: październik 2014
Planowane oddanie do użytku: wrzesień 2015
Powierzchnia najmu: 27 000 m2
Koszt inwestycji: 38,47 mln zł netto

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej