Galeria Wzgórze w Gdyni będzie gotowa w 2013 r.

2012-09-27 10:12
Galeria Wzgórze w Gdyni
Autor: Gut PR Wizualizacja CH Wzgórze

Od jesieni 2011 r. trwają prace przy budowie CH Wzgórze w Gdyni. Wykonawcą inwestycji jest warszawska firma RD bud. Galeria w Gdyni będzie jednym z największych tego typu obiektów w Polsce - większa od wybudowanej w 2007 r. Galerii Bałtyckiej i porównywalna ze Złotymi Tarasami. Inwestor, Mayland Real Estate poinformował, że galeria w Gdyni zostanie otwarta 27 września 2013 r.

Galeria w Gdyni będzie miała 70 tys. mkw. powierzchni użytkowej. Znajdzie się tu 250 sklepów. Oprócz lokali handlowo-usługowych zaplanowano część rozrywkową z nowoczesnym kinem o powierzchni 2800 m2. Centrum handlowe Wzgórze położone jest u zbiegu ulic Kazimierza Górskiego i św. Maksymiliana, 300 m od centrum Gdyni. W pobliżu znajduje się Trójmiejski Park Krajobrazowy, dlatego główna elewacja budynku wykonana zostanie z układanych warstwowo materiałów, a przednia ściana porośnięta będzie specjalnym gatunkiem roślinności bluszczowej, zmieniającej kolor wraz z porami roku. Zabieg ten ma pomóc wkomponować obiekt w otoczenie. Przebudowa CH Wzgórze jest prowadzona wg koncepcji przygotowanej przez biuro architektoniczne Valode&Pistre.

- Firma RD bud często podejmuje się realizacji ambitnych inwestycji. Taką z pewnością jest budowa CH Wzgórze. Choć za każdym razem taki projekt jest wyzwaniem, wiemy jak się z nim zmierzyć. Jesteśmy przekonani, że dzięki naszym staraniom i sukcesywnie realizowanym etapom nowo budowana galeria stanie się wyjątkowym elementem architektury krajobrazu – komentuje Eric Agnello, dyrektor generalny firmy RD bud.

Nowo budowana galeria jest obecnie najdroższą inwestycją pod względem wartości, realizowaną w Gdyni i jedną z większych w Polsce, której budowę prowadzi firma RD bud. Budżet projektu wynosi prawie 150 mln euro.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej