Galeria MM. Nowe centrum handlowe w Poznaniu

2013-03-04 10:04
Galeria MM. Centrum handlowe w Poznaniu
Autor: www.fotopolska.eu Galeria MM w Poznaniu. W obiekcie dostępne są powierzchnie handlowo-usługowe, a także biura

Galeria MM to nowe centrum handlowe w Poznaniu. Inwestycja powstała w ścisłym centrum miasta. W obiekcie dostępne są powierzchnie handlowo-usługowe, a także biura. Inwestycję na tle XIX-wiecznej zabudowy centrum Poznania wyróżnia oryginalna architektura. Projekt galerii przygotowali architekci z pracowni Studio ADS.

Galeria MM. Galeria handlowa w centrum Poznania

Galeria MM w Poznaniu powstała w ścisłym centrum miasta, u zbiegu ulicy Św. Marcin i al. Marcinkowskiego. Inwestycję na tle zabudowy centrum Poznania wyróżnia architektura. Elewację galerii handlowej tworzą zróżnicowane, nierównomierne płaszczyzny.

Powierzchnia całkowita obiektu to ponad 36 tys. mkw. Galeria MM ma pięć kondygnacji nadziemnych oraz cztery podziemne. W obiekcie znajdują się punkty handlowo-usługowe, na najwyższym piętrze w budynku dostępnych jest 2400 mkw. powierzchni biurowej klasy A. Pod gmachem galerii handlowej w Poznaniu zlokalizowany jest trzypoziomowy podziemny parking dla 280 samochodów.

Budynek został zaprojektowany w ten sposób, aby przechodnie mogli skracać drogę, przechodząc z ul. Św. Marcina na al. Marcinkowskiego. Architekci zaprojektowali w tym celu pieszą aleję łączącą obydwie ulice, która ma miejski, nowoczesny charakter.

Budowa centrum handlowego w Poznaniu trwała 3 lata. Za realizację inwestycji odpowiedzialna była spółka Ataner. Galeria MM została zaprojektowana przez architektów z pracowni Studio ADS.

Galeria MM. Centrum handlowe w Poznaniu
Autor: www.fotopolska.eu Galeria MM to nowe centrum handlowe w Poznaniu. Zewnętrzna architektura obiektu charakteryzuje się śmiałymi rozwiązaniami
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej