Fort 8 - nowe miejsce spotkań w Warszawie. Restauracje i butiki w Forcie 8

2019-11-29 14:14 Marzena Sarniewicz
Fort 8
Autor: FB Fort 8

Fort 8 w skrócie to koncerty, pikniki, butiki i coś dla podniebienia. To nowe miejsce spotkań, które powstało w XIX-wiecznych koszarach. Fort 8 ma być alternatywą dla dużych centrów handlowych. 13 września 2019 roku nastąpiło uroczyste otwarcie kompleksu. Na odwiedzających czeka wiele atrakcji.

Fort 8
Autor: Fort 8 Tak wyglądał Fort 8 przed renowacją

Fort 8 - trochę historii XIX-wiecznych koszarów

Fort 8 został wybudowany w 1890 roku przez cara Aleksandra. To część kompleksu fortów wzniesionych przez władze Imperium Rosyjskiego wokół Warszawy w XIX wieku. Fort 8 składał się z 28 obiektów i zajmował teren 26 hektarów. W czasie II wojny światowej w stacjonowały tu wojska niemieckie. Później, aż do lat dziewięćdziesiątych kompleksem zarządzało Wojsko Polskie. W 2005 roku teren został kupiony przez Turret Development. Roboty budowlane związane ruszyły w 2015 roku. We wrześniu 2019 odrestaurowany zgodnie z wytycznymi konserwatora zabytków Fort 8 został oddany do użytku.

Fort 8
Autor: FB Fort 8

Fort 8 - renowacja zabytkowych budynków

XIX wieczne budynki z czerwonej cegły zostały odnowione z dużą dbałością o szczegóły, pod czujnym okiem konserwatora zabytków. Na terenie pojawiły się nowe chodniki, powstała infrastruktura techniczna oraz związana z dojściami i dojazdami do obiektu.

Aktualnie Fort 8 to 1800 m² odnowionej przestrzeni rozrywkowo-handlowej, na której powstało 16 pomieszczeń o powierzchni od 72 do 200 m². Pojedyncze moduły można łączyć w większe lokale i aranżować według indywidualnych potrzeb. W jednym z nich swoją pracownię urządziła znana projektantka wnętrz Dorota Szelągowska.

Fort 8
Autor: FB Fort 8

Jakie lokale powstaną w Forcie 8?

Lista najemców: Dziurka od klucza, City Form Design, Deseo Patisserie & Chocolaterie, Pracownia Tkanin Beata Schwartz - Tuliszka, Pracownia Tkanin Beaty Schwartz, Lavazza Traning Center, Garo Sushi & Drink Bar, Petite Amie Nail Spa, Cut it studio, BEEFshop & GRILL, Fort Bistro (twórców Bistro Olkuska), SingleMalt.pl, Wine Corner.

Fort 8
Autor: FB Fort 8
Fort 8
Autor: FB Fort 8

Jak dojechać do Fortu 8 w Warszawie?

Fort 8 położony jest na styku Ursynowa, Mokotowa i Wilanowa, niedaleko skrzyżowania Dolinki Służewieckiej z Nowoursynowską.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej