Fabryka biopaliw w Koninie

2007-06-18 11:54

Fabryka biopaliw powstanie w ciągu pięciu lat i stworzy sto nowych miejsc pracy. Pod koniec maja 2007 roku list intencyjny dotyczący tej inwestycji podpisali prezydent Konina Kazimierz Pałasz i szefowie firmy Chemat.

Jako pierwsze zbudowane zostanie zaplecze techniczne, czyli hala produkcyjna i budynek biurowy, potem linia technologiczna do rektyfikacji i odwadniania bioetanolu, a na końcu gorzelnia do produkcji bioetanolu i instalacja do wytwarzania energii elektrycznej i cieplnej. Paliwo będzie powstawać z rzepaku, do uprawy którego urzędnicy będą zachęcać miejscowych rolników.

Firma, która zbuduje zakład - Chemat jest pierwszym tak poważnym inwestorem w Koninie. Koszt przedsięwziecia szacowany jest na 55 mln zł. Prócz budynków i hal produkcyjnych Chemat wybuduje na własny koszt także drogi dojazdowe do zakładu.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej