EMPARK Mokotów Business Park - nowa nazwa na mapie Warszawy

2007-11-23 16:07
empark
Autor: brak danych

EMPARK Mokotów Business Park (wcześniej tylko - Mokotów Business Park) to nowa nazwa największego w Warszawie kompleksu biurowego. Firma Heitman, współwłaściciel obiektu, otwiera w ten sposób nowy rozdział w jego działalności. Zgodnie ze strategią rozwoju, to początek kampanii wizerunkowej centrum biznesowego, która ma potrwać do 2008 r. To również zapowiedź przełomowych wydarzeń i inwestycji.

Kompleks biurowy Mokotów Business Park należy do spółki funduszy Heitman European Property Partners III oraz Immoeast. Firmy stały się właścicielami tego warszawskiego centrum 1 grudnia 2006 r., po przejęciu obiektu od spółki deweloperskiej Globe Trade Centre. Nowi właściciele opracowali strategię rozwoju, która zakłada odświeżenie wizerunku tego największego w kraju kompleksu biurowego, wzmocnienie jego pozycji na warszawskim rynku nieruchomości biurowych oraz rozbudowę obiektu. W związku z tą strategią, firma Heitman wprowadziła nową nazwę - EMPARK Mokotów Business Park. Tym samym właściciele kompleksu otworzyli nowy rozdział w jego działalności.
"Tworząc nową nazwę pragnęliśmy, by odwoływała się ona do pozytywnych skojarzeń z relaksem, naturą i zielenią. Zależało nam na tym, by nowe dla naszego obiektu określenie wiązało się nie tylko z pracą i biznesem, ale również z przyjazną atmosferą i pozytywną energią tętniącego życiem miasta. Jesteśmy przekonani, że nazwa EMPARK doskonale spełnia te wymagania. Mamy nadzieję, że spodoba się ona zarówno naszym najemcom, jak i przyszłym klientom" - mówi Karol Bartos, Asset Manager, European Private Equity, Heitman.
Wraz z nową nazwą pojawiło się również nowe logo - zgodnie z nazwami poszczególnych budynków, nawiązujących do nazw planet, gwiazdozbiorów i gwiazd (m.in. Saturn, Neptun, Merkury, Mars, Galaxy) odzwierciedla ono charakter i "kosmiczną" konstelację biurowców.
Jak zapowiadają właściciele EMPARK-u, zmiany te są początkiem szeroko zakrojonej kampanii wizerunkowej obiektu, którą zaplanowano do 2008 r. Zmiana nazwy i logo to także zapowiedź planowanych przedsięwzięć.
Już wkrótce uruchomiony zostanie nowoczesny, funkcjonalny serwis internetowy www.empark.pl, w którym znajdą się wydzielone sekcje dla agentów i najemców. W maju 2008 r. ruszy przedszkole dla dzieci pracowników, zatrudnionych w EMPARK-u. Planowane są również wystawy prac artystycznych oraz szereg innych ciekawych i niecodziennych dla obiektu biurowego wydarzeń.
Kluczowym dla rozwoju centrum momentem będzie rozpoczęcie wiosną 2008 r. budowy dziesiątego już biurowca kompleksu, o nazwie Vega, który stanie w sąsiedztwie  Taurusa oraz Mercurego. Będzie miał 10 pięter, a jego powierzchnia biurowa wyniesie 17 tys. m2. Zakończenie inwestycji planowane jest na drugi kwartał 2010 r. Obiekt powstanie we współpracy z amerykańskim deweloperem - firmą Hines.
EMPARK Mokotów Business Park to kompleks dziewięciu budynków między ulicami: Domaniewską, Marynarską, Postępu i Wołoską. Znajduje się w sąsiedztwie Galerii Mokotów oraz w pobliżu lotniska Okęcie. Ma tam swoje siedziby lub oddziały 141 międzynarodowych korporacji oraz firm krajowych, co przekłada się na 15 tys. pracowników. Całkowita powierzchnia kompleksu wynosi ponad 107 tys. m2 powierzchni biurowej.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej