Echo Investment wybuduje kolejne biurowce

2007-06-01 17:22

Kielecka spółka Echo Investment rozpoczyna budowę czterech własnych budynków biurowych przy ul. Wybrzeże Gdyńskie w Warszawie, na terenie dzierżawionym przez Polski Komitet Olimpijski.

Giełdowa spółka Echo Investment będzie właścicielem biurowców, które powstaną w kompleksie olimpijskim realizowanym przy Wybrzeżu Gdyńskim w Warszawie. Obiekty staną się częścią kompleksu, którego pierwszą inwestycją jest Centrum Olimpijskie, realizowane przez Echo dla Polskiego Komitetu Olimpijskiego od jesieni 2002 roku.
Firma jest na etapie finalizowania umów wykonawczych, są już natomiast pierwsze efekty komercjalizacji powierzchni: Porr Polska oraz firma Modzelewski & Rodek wynajęły łącznie około 2,4 tysiąca m2 w jednym z budynków. W maju zostaną podpisane kolejne umowy najmu.
Łączna powierzchnia biurowa kompleksu wyniesie około 12.000 m2. Jednolita architektura budynków pozwoli na dowolne kreowanie przestrzeni na życzenie klientów, chcących podkreślić swój indywidualny styl. Projekt zakłada również możliwość wykonania indywidualnych węzłów sanitarnych i pomieszczeń socjalnych dla każdego najemcy. Kompleks wyposażony będzie w kabel światłowodowy zapewniający nieograniczoną liczbę linii telefonicznych oraz parking podziemny na 300 miejsc parkingowych. Oddanie całego kompleksu do użytku zaplanowano na koniec 2004 roku.
Echo realizuje w kraju liczne inwestycje deweloperskie. Na budowę biur, osiedli mieszkaniowych i centrów handlowych spółka zamierza wydać w 2003 roku około 330 milionów złotych. Środki będą pochodziły m.in. z emisji obligacji.

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej