Certyfikat BREEAM Very Good dla projektu Miasteczko Orange

2011-11-18 8:57
Certyfikat BREEAM Very Good dla Miasteczka Orange
Autor: Bouygues Immobilier Budynki biurowe realizowane są przez firmę Bouygues Immobilier Polska i zlokalizowane są w Al. Jerozolimskich 160 w Warszawie

Warszawski kompleks biurowy "Miasteczko Orange" realizowany przez firmę Bouygues Immobilier Polska, jako pierwszy w Warszawie, otrzymał certyfikat BREEAM za fazę projektową w wersji BREEAM Europe Commercial 2009. Certyfikat potwierdza ekologiczny charakter inwestycji oraz dążenie do sprostania wyzwaniom zrównoważonego rozwoju.

Biura w Warszawie z certyfikatem Very Good w wersji 2009 BREEAM Europe Commercial

"Miasteczko Orange" jest pierwszym projektem w Polsce, który otrzymał certyfikat Very Good w wersji 2009 BREEAM Europe Commercial, która zastąpiła wersję 2008, zaostrzając niektóre kryteria oceny. Ten sukces jest wynikiem współpracy naszych ekip do spraw koncepcji i realizacji, naszego asesora oraz naszego klienta – TPSA – powiedział Olivier Bobenrieth, Dyrektor Projektu TPSA w Bouygues Immobilier Polska.

W celu otrzymania certyfikatu, firma Bouygues Immobilier Polska musiała położyć nacisk na wiele aspektów, w tym energooszczędność, zastosowanie ekologicznych materiałów, minimalizację wpływu na środowisko oraz system zarządzania projektem na wszystkich etapach jego realizacji. Znalazło to odzwierciedlenie w punktacji BREEAM w kategorii „Energia”, w której projekt otrzymał prawie 75% punktów.

„Miasteczko Orange” będzie jednym z najnowocześniejszych i najbardziej zaawansowanych technologicznie kompleksów biurowych w stolicy. Przy realizacji projektu skorzystaliśmy z bogatych doświadczeń Bouygues Immobilier na świecie i zaproponowaliśmy rozwiązania spełniające najwyższe międzynarodowe standardy nowoczesnych budynków biurowych. „Miasteczko Orange” to nie tylko interesująca architektura i wielofunkcyjny charakter, ale również precyzyjnie zaplanowany proekologiczny projekt, zgodny z globalną strategią zrównoważonego rozwoju Grupy Bouygues – powiedział Laurent Tirot, Dyrektor Generalny Bouygues Immobilier Polska.

Kompleks biurowy „Miasteczko Orange” realizowany przez firmę Bouygues Immobilier Polska zlokalizowany jest w Al. Jerozolimskich 160 w Warszawie. Twórcą projektu jest znany architekt, Stanisław Fiszer, laureat Honorowej Nagrody SARP i autor wielu prestiżowych projektów, zrealizowanych głównie w Polsce i we Francji. „Miasteczko Orange” składa się z pięciu 6-kondygnacyjnych budynków biurowych połączonych ze sobą na poziomie parteru oraz pierwszego piętra. Powierzchnia użytkowa kompleksu wynosić będzie 43 700 mkw, a podziemne parkingi pomieszczą ponad 1000 samochodów. Budynki biurowe realizowane są na potrzeby nowej siedziby Grupy TPSA i w całości wynajmowane będą przez Orange.

Zrównoważony rozwój stał się kluczowym punktem strategii Bouygues Immobilier, która rocznie realizuje 12 000 mieszkań a 100% swoich wniosków o pozwolenie na budowę składa ze znakiem BBC (Batiment Basse Consommation). Ponadto, Bouygues Immobilier oddała niedawno do użytku zlokalizowany w regionie paryskim pierwszy budynek Green Office, będący jednocześnie pierwszym biurowcem o energii pozytywnej (23 000 mkw).

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej