Certyfikat BREEAM Very Good dla projektu Miasteczko Orange

2011-11-18 8:57
Certyfikat BREEAM Very Good dla Miasteczka Orange
Autor: Bouygues Immobilier Budynki biurowe realizowane są przez firmę Bouygues Immobilier Polska i zlokalizowane są w Al. Jerozolimskich 160 w Warszawie

Warszawski kompleks biurowy "Miasteczko Orange" realizowany przez firmę Bouygues Immobilier Polska, jako pierwszy w Warszawie, otrzymał certyfikat BREEAM za fazę projektową w wersji BREEAM Europe Commercial 2009. Certyfikat potwierdza ekologiczny charakter inwestycji oraz dążenie do sprostania wyzwaniom zrównoważonego rozwoju.

Biura w Warszawie z certyfikatem Very Good w wersji 2009 BREEAM Europe Commercial

"Miasteczko Orange" jest pierwszym projektem w Polsce, który otrzymał certyfikat Very Good w wersji 2009 BREEAM Europe Commercial, która zastąpiła wersję 2008, zaostrzając niektóre kryteria oceny. Ten sukces jest wynikiem współpracy naszych ekip do spraw koncepcji i realizacji, naszego asesora oraz naszego klienta – TPSA – powiedział Olivier Bobenrieth, Dyrektor Projektu TPSA w Bouygues Immobilier Polska.

W celu otrzymania certyfikatu, firma Bouygues Immobilier Polska musiała położyć nacisk na wiele aspektów, w tym energooszczędność, zastosowanie ekologicznych materiałów, minimalizację wpływu na środowisko oraz system zarządzania projektem na wszystkich etapach jego realizacji. Znalazło to odzwierciedlenie w punktacji BREEAM w kategorii „Energia”, w której projekt otrzymał prawie 75% punktów.

„Miasteczko Orange” będzie jednym z najnowocześniejszych i najbardziej zaawansowanych technologicznie kompleksów biurowych w stolicy. Przy realizacji projektu skorzystaliśmy z bogatych doświadczeń Bouygues Immobilier na świecie i zaproponowaliśmy rozwiązania spełniające najwyższe międzynarodowe standardy nowoczesnych budynków biurowych. „Miasteczko Orange” to nie tylko interesująca architektura i wielofunkcyjny charakter, ale również precyzyjnie zaplanowany proekologiczny projekt, zgodny z globalną strategią zrównoważonego rozwoju Grupy Bouygues – powiedział Laurent Tirot, Dyrektor Generalny Bouygues Immobilier Polska.

Kompleks biurowy „Miasteczko Orange” realizowany przez firmę Bouygues Immobilier Polska zlokalizowany jest w Al. Jerozolimskich 160 w Warszawie. Twórcą projektu jest znany architekt, Stanisław Fiszer, laureat Honorowej Nagrody SARP i autor wielu prestiżowych projektów, zrealizowanych głównie w Polsce i we Francji. „Miasteczko Orange” składa się z pięciu 6-kondygnacyjnych budynków biurowych połączonych ze sobą na poziomie parteru oraz pierwszego piętra. Powierzchnia użytkowa kompleksu wynosić będzie 43 700 mkw, a podziemne parkingi pomieszczą ponad 1000 samochodów. Budynki biurowe realizowane są na potrzeby nowej siedziby Grupy TPSA i w całości wynajmowane będą przez Orange.

Zrównoważony rozwój stał się kluczowym punktem strategii Bouygues Immobilier, która rocznie realizuje 12 000 mieszkań a 100% swoich wniosków o pozwolenie na budowę składa ze znakiem BBC (Batiment Basse Consommation). Ponadto, Bouygues Immobilier oddała niedawno do użytku zlokalizowany w regionie paryskim pierwszy budynek Green Office, będący jednocześnie pierwszym biurowcem o energii pozytywnej (23 000 mkw).

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej