Centrum Posnania otwarte

2016-10-24 12:02
Centrum Posnania
Autor: materiał prasowy Inwestorem Centrum Posnania jest firma Apsys

Budowa Posnanii ruszyła w lipcu 2014. Otwarcie nowego centrum handlowego zgodnie z planem nastąpiło 19 października 2016. Całkowita wartość inwestycji wyniosła 300 mln euro. Inwestorem jest firma Apsys.

Budynek centrum handlowego, który powstał na poznańskich Ratajach, ma charakterystyczną przeszkloną fasadę i wysokie witryny sklepowe sięgające ośmiu metrów. Inwestycja powstała na miejscu dawnego centrum handlowego Łacina, na działce wielkości 9 ha. Będzie to jedno z największych centrów handlowych w Polsce. Całkowita powierzchnia obiektu to 260 m², z czego powierzchnia najmu wyniesie100 m². W nowym centrum będzie 220 butików, 40 sklepów, 40 restauracji, kawiarni i barów. Klienci będą mogli wybierać spośród 300 marek. W galerii znajdzie się również centrum rozrywki, składające się z kręgielni, bilardu oraz klubu fitness z basenem i strefą wellness. Centrum będzie dysponować miejscami parkingowymi dla 3300 samochodów. Nadzór inwestorski nad budową pełniła firma DEKRA Construction Management. Projekt architektoniczny Posnanii powstał w biurze RTKL (RTKL – Architects Designers Planners Engineers Consultants). Firma projektuje centra handlowe m.in. w Rosji (Metropolis, Moskwa) i USA (Westfield, San Francisco).

Obok centrum handlowego zaprojektowane zostały tereny zielone ze ścieżkami, w obiekcie ma powstać ogród zimowy. W najbliższych dniach inwestor wystąpi do władz miasta z wnioskiem o odbiór kolejnych dróg wokół Centrum. Zakończono już w pełni modernizację ul. Milczańskiej i Inflanckiej, na wewnętrznym układzie drogowym rozpoczął się montaż elementów bezpieczeństwa ruchu drogowego. W sierpniu inwestor rozpoczął również na swój koszt remonty sąsiadujących z Centrum budynków prywatnych. Dodatkowo wyremontuje ciąg pieszo-rowerowy wzdłuż trasy tramwajowej na odcinku od ul. Kórnickiej do ul. Milczańskiej. Intensywne prace trwają również na ul. Jana Pawła II, na odcinku od ul. Kaliskiej do ronda Śródka, gdzie drogowcy wymieniają podziemną infrastrukturę. Równocześnie trwa budowa trzeciego pasa ruchu, który ułatwi poruszanie się kierowcom w tej części miasta. Już w październiku ma zostać ułożona tam pierwsza warstwa bitumiczna jezdni, a całość prac, w szczególności montaż elementów bezpieczeństwa ruchu drogowego, malowanie oznakowania poziomego oraz sadzenie zieleni, zakończy się wiosną 2017 r.

Nazwa inwestycji: Centrum Posnania
Lokalizacja: Poznań, dzielnica Rataje
Funkcja: centrum handlowe
Inwestor: Apsys
Generalny wykonawca: Eiffage Immobilier Polska
Projektant: RTKL (RTKL – Architects Designers Planners Engineers Consultants)
Całkowita powierzchnia: 260 m²
Powierzchnia najmu: 100 m²
Liczba miejsc postojowych: 3300
Rozpoczęcie budowy: lipiec 2014
Zakończenie budowy: połowa października 2016

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej