Centrum Plaza w Poznaniu

2007-06-04 12:19
Centrum Plaza w Poznaniu
Autor: brak danych

Dziś ma zostać wmurowany kamień węgielny pod centrum rozrywkowo-handlowe Plaza w Poznaniu. Inwestor, firma Plaza Centers posiada prawomocne pozwolenie na budowę, więc roboty budowlane niebawem się rozpoczną. W ciągu 15 miesięcy powstanie centrum, w którym oprócz sklepów znajdą się: kino, kręgielnia i kawiarnie.


W ciągu półtora roku międzynarodowy inwestor i deweloper Plaza Centers wybuduje w Poznaniu między ulicami Trójpole, Drużbickiego i Lechicką centrum rozrywkowo-handlowe. Inwestycja ma kosztować około 60 milionów dolarów. Największą atrakcją obiektu będzie trójwymiarowe kino IMAX. Parter przeznaczony zostanie na handel i usługi - będzie tu ponad 150 sklepów różnych branż, w tym markety: spożywczy, ze sprzętem AGD i odzieżowy, a także bary, kafejki i restauracje. 

Dane podstawowe:
Lokalizacja - Poznań, ul. Drużbickiego, Lechicka
Inwestor - Plaza Centers
Powierzchnia działki - 40.000 m2
Powierzchnia obiektu - 31.000 m2
Miejsca parkingowe - 1.500 miejsc
Zakończenie inwestycji - 2004 rok
Koszt inwestycji - 60 milionów dolarów

Plaza Centers jest międzynarodowym inwestorem i developerem, który nakładem 500 milionów euro wybudował w Europie osiemnaście centrów handlowo-rozrywkowych. W ciągu ostatnich kilku lat firma zainwestowała w Polsce ponad 100 milionów dolarów. Plaza Centers zatrudnia obecnie około 100 pracowników, obywateli polskich, którzy pracują bezpośrednio dla firmy. Ponadto firma przyczyniła się do utworzenia w Polsce około 2000 nowych miejsc pracy zarówno w fazie budowy jak i w trakcie funkcjonowania obiektów.
Dalsze plany przewidują budowę nowych centrów handlowo-rozrywkowych w następujących miastach: Poznań, Łódź, Lublin, Wrocław, Rybnik, Sosnowiec, Radom, Olsztyn, Zielona Góra i Elbląg. Rozważane są także inne lokalizacje. Wartość przyszłych inwestycji Plaza Centers w Polsce szacuje się na 350 milionów dolarów.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej