Centrum handlu hurtowego w Nadarzynie

2007-06-04 15:15

W podwarszawskim Nadarzynie, zaledwie 19 kilometrów od centrum Warszawy, na 24-hektarowej działce, powstanie Centrum Handlu Hurtowego Maximus. Będzie to największy tego typu obiekt w Polsce. Inwestorem jest firma Euro Power Centrum, zawiązana przez tureckie spółki Mesa Mesken Sanayi Sirketi, Nurol International i Deporium Inc. Ostatnia z tych spółek powiązana jest z synem Sabriego Bekdasa, osławionego twórcy koncepcji parku rozrywki pod Białą Podlaską.

Wartość tej inwestycji szacuje się na ok. 50 mln USD.Całość inwestycji obejmuje ok. 111 hektarów, na których (zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego) mają powstać obiekty przemysłowo-usługowe i mieszkaniowe. Centrum Handlu Hurtowego Maximus stanowi pierwszą fazę projektu. W skład centrum wejdą cztery klimatyzowane hale o łącznej powierzchni 92 tys. m.kw. (23 tys. m.kw. każda). W każdej z nich powstanie ok. 140 stoisk o powierzchni od 68 do 322 m.kw. W obrębie kompleksu powstaną także liczne parkingi. Całość inwestycji ma być gotowa i oddana do użytku w czwartym kwartale 2004 r. Inwestorem jest firma Euro Power Centrum, zawiązana przez tureckie spółki Mesa Mesken Sanayi Sirketi, Nurol International i Deporium Inc. Ostatnia z tych spółek powiązana jest z synem Sabriego Bekdasa, osławionego twórcy koncepcji parku rozrywki pod Białą Podlaską. Projekt architektoniczny powstał w pracowni APA Wojciechowski, generalnym wykonawcą inwestycji jest Budimex-Dromex, budową zarządza Bovis Lend Lease, zaś za wynajem odpowiada firma DTZ. Dyrektorem generalnym projektu Maximus i pełnomocnikiem zarządu jest Zdzisław Derlicki, który m.in. przez cztery lata był menedżerem projektu w GTC, odpowiedzialnym za realizację Galerii Mokotów: "Maximus nie będzie konkurencją dla centrum mody w Nadarzynie. Naszym klientem nie jest konsument, lecz właściciel sklepu. Jak sama nazwa wskazuje, będzie to centrum sprzedaży hurtowej. Chcemy zaoferować nową jakość na rynku hurtowej sprzedaży odzieży, wygodne, klimatyzowane hale o przyjaznej architekturze. Dlatego w projekcie uczestniczy renomowana pracownia architektoniczna APA Wojciechowski. Nasi pozostali partnerzy to m.in. Bovis Lend Lease - zarządzający budową, Budimex - wykonawca stanu surowego budynków, agencja DTZ zajmująca się komercjalizacją. O kolejnych etapach tej inwestycji zadecyduje rozbudowa węzła komunikacyjnego i rozwój lokalnego rynku, dla którego Maximus stanie się ważnym pracodawcą."

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej