Centrum handlowe zamiast huty

2008-11-24 13:34
pogoria_1
Autor: Mayland Real Estate Sp. z o.o.

W samym centrum Dąbrowy Górniczej, na terenie byłej Huty Bankowej powstało centrum handlowe Pogoria. Obiekt został oddany do użytku w listopadzie 2008 roku.

Centrum Pogoria jest pierwszym tak nowoczesnym obiektem handlowym w Dąbrowie Górniczej. Na 30 000 m2 powierzchni handlowej znalazło miejsce 90 sklepów i punktów usługowych. Całkowita powierzchnia centrum wynosi 38 000 m2. W Pogorii mieści się również kino, z pięcioma salami oraz kawiarnie i restauracje.

Centralnym punktem obiektu jest fontanna z 12 podświetlanymi dyszami, tryskającymi wodą na wysokość 8 metrów. Cały wystrój wnętrza nawiązuje do motywów roślinnych, obfituje w elementy drewniane i z materiałów naturalnych.

Centrum jest doskonałym przykładem rewaloryzacji przestrzeni miejskiej, szczególnie trudnej na terenach poprzemysłowych. Ta inwestycja zapoczątkowała dalszy proces rewaloryzacji śródmieścia Dąbrowy Górniczej.
Specjalną kładką dla pieszych CH Pogoria zostało połączone z głównym deptakiem i starym centrum miasta. Tuż obok centrum znajduje się główna pętla komunikacji miejskiej oraz ważne instytucje życia społecznego i kulturalnego Dąbrowy.

Inwestor, firma Mayland Real Estate sp. z o.o., zadbała również o tereny obok. W sąsiadującym parku posadzono wyniosłe platany rodem z Francji, klon złoty, klon krwistoczerwony oraz rzadką odmianę kasztanowca czerwonego, wykonano też nowe ścieżki z oświetleniem i ławkami.
Budowa centrum handlowego Pogoria trwała dwa lata. Już teraz podjęto decyzję o jego rozbudowie.

listopad 2008

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej