Centrum handlowe Promenada. Nowa inwestycja w Oławie

2011-08-25 11:31
Centrum handlowe Promenada. Oława
Autor: Colliers International Centrum handlowe Promenada. Nowa inwestycja w Oławie

Centrum handlowe Promenada powstanie w Oławie przy ul. Nowy Otok, przy skrzyżowaniu nowej obwodnicy miasta z drogą dojazdową do autostrady A4. Otwarcie obiektu planowane jest na III kwartał 2013 r. Projekt budowy galerii handlowej wspierany jest przez samorząd miasta Oława, dla którego inwestycja stanowi kolejny ważny etap w procesie rozwoju miasta. Oława zyska na atrakcyjności jako miejsce, w którym warto zarówno inwestować, jak i zamieszkać. Firma Colliers International została wyłącznym agentem odpowiedzialnym za komercjalizację obiektu. Inwestorem galerii Promenada jest firma Orapa Investments, polsko-holenderska spółka joint-venture.

Centrum handlowe Promenada. Nowa inwestycja w Oławie

Galeria handlowa Promenada zlokalizowana będzie w Oławie przy skrzyżowaniu nowej obwodnicy miasta z drogą dojazdową do autostrady A4. Centrum handlowe powstanie przy ulicy Nowy Otok.

Nowa galeria handlowa zaoferuje na dwóch kondygnacjach 48 lokali o łącznej powierzchni najmu 12 250 m2. W części rozrywkowej obiektu znajdą się restauracje, fitness klub oraz 4-salowe kino. Umowa najmu z operatorem kinowym – siecią Multikino, została już podpisana.

Projekt budowy galerii handlowej wspierany jest przez samorząd miasta Oława, dla którego inwestycja stanowi kolejny ważny etap w procesie rozwoju miasta. Oława zyska na atrakcyjności jako miejsce, w którym warto zarówno inwestować, jak i zamieszkać.  Wśród inwestycji, które wzmocnią ofertę rozrywkową miasta jest nowy basen pływacki, hala sportowa, odnowiony stadion a także nowoczesne 4-salowe kino.

Centrum handlowe Promenada zostanie udostępnione pierwszym klientom w 2013 r. Planowany temin zakończenia prac budowlanych to trzeci kwartał 2013 roku.

Komercjalizacja centrum handlowego Promenada w Oławie. Colliers International

Firma Colliers International została wyłącznym agentem odpowiedzialnym za komercjalizację Centrum Handlowego w Oławie.

– Powstanie Galerii Promenada to odpowiedź na potrzeby mieszkańców Oławy – powiedziała Małgorzata Trzaskowska, dyrektor w dziale powierzchni handlowych Colliers International, odpowiedzialna za komercjalizację obiektu.  – W chwili obecnej w Oławie brakuje nowoczesnego kina, z kolei oferta handlowa nie spełnia standardów nowoczesnych centrów handlowych. Jestem przekonana, że budowa centrum handlowego Promenada sprowadzi do Oławy znane marki a sama galeria będzie cieszyła się zainteresowaniem wśród mieszkańców – dodaje w Małgorzata Trzaskowska.

Zainteresowanie wynajęciem powierzchni w galerii Promenada potwierdziło kilkanaście sieci handlowych, działających na polskim rynku. W chwili obecnej trwają negocjacje z potencjalnymi najemcami.

Firma Orapa Investments, odpowiedzialna za budowę centrum handlowego Promenada w Oławie, to polsko-holenderską spółką joint venture. Polski partner spólki, firma Europacific posiada 20 lat doświadczenia na rynku nieruchomości w Australii i w Polsce, w tym 7 lat w ramach projektu deweloperskiego na Nowym Otoku w Oławie. Holenderski partner może pochwalić się równie bogatym doświadczeniem, które obejmuje 25 lat na rynku finansów i nieruchomości w Europie, Ameryce oraz w Azji, z czego 4 lata w Polsce. Centrum Handlowe w Oławie to pierwszy wspólny projekt obu partnerów.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej