Centrum handlowe CITY POINT Fordon w Bydgoszczy z nowym planem zagospodarowania przestrzennego

2011-10-14 11:56
Centrum handlowe CITY POINT Fordon z nowym planem zagospodarowania przestrzennego
Autor: SOLBET

Spółka TUP Property realizuje inwestycję CITY POINT Fordon wspólnie z miastem Bydgoszcz w ramach powołanej w tym celu spółki celowej Kino-Centrum Fordon Sp. z o.o. Na działce położonej zbiegu ulic Pelpioskiej i Orląt Lwowskich ma powstać centrum handlowe łączące funkcje kulturalne, administracyjne i komercyjne, w tym kino wielosalowe.

Centrum handlowe CITY POINT Fordon - potrzebne zmiany w planie zagospodarowania przestrzennego

Rada Miasta Bydgoszczy rozpoczęła proces zmiany planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu na którym ma powstać centrum handlowe CITY POINT Fordon. 28 września 2011 roku podczas posiedzenia Rady Miasta przegłosowano uchwałę, która pozwoli na przeprowadzenie tej procedury.

TUP Property wspólnie z miastem podjęło decyzję o realizacji miejsc parkingowych na powierzchni terenu, w miejsce kosztownego parkingu podziemnego. Jednocześnie inwestorzy chcą mieć możliwość poszerzenia oferty centrum w przyszłości. Obecne zapisy planu na to nie pozwalają, w związku z tym konieczna jest zmiana planu miejscowego.
Bardzo zależy nam na jak najszybszym rozpoczęciu inwestycji - mówi Robert Jacek Moritz, Prezes TUP Property. Dlatego cieszę się, że udało się rozpocząć proces zmiany Miejscowego Planu Zagospodarowania i wierzę, że tym samym szybko przejdziemy do kolejnych etapów realizacji inwestycji.
Planowany obiekt o wielkości około 12 tys. mkw będzie nowym i jednocześnie pierwszym tego typu miejscem w dzielnicy Fordon, gdzie mieszkańcy Bydgoszczy będą mogli atrakcyjnie spędzić czas – w kinie, restauracji czy po prostu na zakupach. Centrum handlowe oprócz części usługowo – handlowej zaoferuje ponad 1 tys. mkw powierzchni biurowej, która będzie własnością Miasta Bydgoszcz.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej