Centrum Biurowe Mikołowska

2008-10-17 17:09
CB Mikołowska
Autor: Globe Trade Centre SA

W pobliżu autostrady A4, drogi krajowej nr 86 i głównej arterii Katowic powstaje Centrum Biurowe Mikołowska. Nowoczesny kompleks biurowy został zaprojektowany przez warszawskich architektów z firmy APA Wojciechowski.

Centrum Biurowego Mikołowska będzie się składało z dwóch budynków A i B. Oba obiekty będą ustawione prostopadle do ulicy Mikołowskiej. Pomiędzy nimi znajdzie się dziedziniec, z wejściem do każdego z budynków.

Jeden z budynków będzie sprawiła wrażenie zakrzywionego, ponieważ ich rzuty to dwa nieregularne trapezy. Na elewacjach zostanie zastosowane szkło, by wnętrza budynków były odpowiednio doświetlone , a także cegła, głównie w miejscu styku z istniejącymi kamienicami.
W ten sposób budynki wpasują się w okoliczną architekturę katowickich kamienic mieszczańskich i pobliskiego Kościoła Świętych Apostołów Piotra i Pawła.

Budynek A o powierzchni biurowej około 12 500 m2 będzie miał 8 kondygnacji. Pod nim znajdują się miejsca parkingowe dla 173 pojazdów. Budynek B będzie wyższy o jedno piętro i będzie miał powierzchnie biurową około 13 500 m2. Dla tego budynku przewidziano podziemny parking ze 180 miejscami postojowymi.
Na parterach zaplanowano butiki i punkty usługowe. Zakończenie inwestycji zaplanowano na 2010 rok.

październik 2008

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej