Centrum Biurowe Mikołowska

2008-10-17 17:09
CB Mikołowska
Autor: Globe Trade Centre SA

W pobliżu autostrady A4, drogi krajowej nr 86 i głównej arterii Katowic powstaje Centrum Biurowe Mikołowska. Nowoczesny kompleks biurowy został zaprojektowany przez warszawskich architektów z firmy APA Wojciechowski.

Centrum Biurowego Mikołowska będzie się składało z dwóch budynków A i B. Oba obiekty będą ustawione prostopadle do ulicy Mikołowskiej. Pomiędzy nimi znajdzie się dziedziniec, z wejściem do każdego z budynków.

Jeden z budynków będzie sprawiła wrażenie zakrzywionego, ponieważ ich rzuty to dwa nieregularne trapezy. Na elewacjach zostanie zastosowane szkło, by wnętrza budynków były odpowiednio doświetlone , a także cegła, głównie w miejscu styku z istniejącymi kamienicami.
W ten sposób budynki wpasują się w okoliczną architekturę katowickich kamienic mieszczańskich i pobliskiego Kościoła Świętych Apostołów Piotra i Pawła.

Budynek A o powierzchni biurowej około 12 500 m2 będzie miał 8 kondygnacji. Pod nim znajdują się miejsca parkingowe dla 173 pojazdów. Budynek B będzie wyższy o jedno piętro i będzie miał powierzchnie biurową około 13 500 m2. Dla tego budynku przewidziano podziemny parking ze 180 miejscami postojowymi.
Na parterach zaplanowano butiki i punkty usługowe. Zakończenie inwestycji zaplanowano na 2010 rok.

październik 2008

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej