Capital Park rozpoczyna prace w budynku dawnego kina Polonia w Sopocie

2010-08-11 10:51
Budynek handlowo-usługowy w miejscu dawnego kina Polonia
Autor: Mediadem

W miejscu dawnego kina Polonia przy ulicy  Bohaterów Monte Cassino 55/57 w Sopocie powstanie nowy obiekt handlowo-usługowy. Inwestor, spółka celowa Capital Park Sopot otrzymał pozwolenie na budowę.

Rewitalizacja dawnego kina Polonia wpisuje się w koncept „high street”, który polega na przywracaniu do życia obiektów w centrach miast, zlokalizowanych przy głównych ulicach handlowych oraz dostosowaniu ich funkcji do współczesnych potrzeb.

Przeczytaj także o innych projektach Capital Park - wywiad z Sylwią Filewicz, dyrektorem ds. inwestycyjnych 

Budynek kina Polonia skalą zabudowy, wysokością, formą architektoniczną i użytymi materiałami ma nawiązywać do istniejącej tkanki miejskiej. Projekt architektoniczny, który opracowali architekci z trójmiejskiej pracowni Stalprojekt zakłada odtworzenie fasady z 1911 r. Wykorzystane zostały w tym celu rysunki projektu architektonicznego z początku XX w., znajdujące się obecnie w Muzeum w Sopocie oraz stare pocztówki. Secesyjna fasada, wzór ślusarki, podziały elewacji, wielkości okien będą zgodne z pierwowzorem z 1911 r. oraz z zaleceniami konserwatorskimi.

Zastosowane detale architektoniczne w postaci zabudowy lukarn i portfenetr nawiązywać będą do stosowanych w zabudowie historycznej konstrukcji drewnianych balkonów i werand budynków mieszkalnych. Przyziemne kamienne okładziny naśladować będą te, które występowały historycznie zarówno na tym jak i sąsiednich budynkach.

Dla przyszłych najemców powstanie 2200 mkw. powierzchni oraz 24 miejsca parkingowe.

Budynek handlowo-usługowy w miejscu dawnego kina Polonia
Autor: Mediadem W miejscu dawnego kina Polonia w Sopocie powstanie budynek handlowo-usługowy o powierzchni 2200 mkw.
Budynek handlowo-usługowy w miejscu dawnego kina Polonia
Autor: Mediadem Obiekt zachowa historyczną fasadę, która zostanie przywrócona do stanu z 1911 r.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej